Back to ADOPTOWANE

Beston

BESTON P 7/02/17
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2011 r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA:TAK
W SCHRONISKU OD MAJA 2013 r.

Kategoria:

Opis

Beston trafił do schroniska w 2013r i od tej pory nie doczekał się domu. Na ten moment ma około 6 lat, a większość życia spędził właśnie za schroniskowymi kratami… W styczniu na czas mrozów znajdował się w domu tymczasowym. Według relacji z domu tymczasowego, Beston pozostawiony sam nie niszczy, trzyma czystość, nie hałasuje.
Szukamy wyrozumiałego opiekuna, który będzie z nim pracował.

Chociaż pisaliśmy już o nim kilkukrotnie i przypominamy go co jakiś czas, przedstawimy raz jeszcze najważniejsze cechy Bestona:

Beston to pies dla osoby doświadczonej, konsekwentnej i cierpliwej. Bywa, że z początku utrzymuje dystans do nieznajomych, jednak kiedy już kogoś pozna i zaufa mu, jest lojalnym i bardzo oddanym towarzyszem. Jest przyjacielski i towarzyski.

Jest chętny do współpracy z człowiekiem, szybko się uczy nowych rzeczy i jest bardzo skupiony na opiekunie podczas wykonywania komend. W schronisku udało opanować się te podstawowe.

Reaguje na zawołania. Beston toleruje zakładanie kagańca, kantarka. Natomiast boi się zabiegów wet i w lecznicy właśnie kaganiec jest konieczny. Jest zupełnie niewybredny przy jedzeniu.

Jest energiczny i żywiołowy. Bardzo lubi długie spacery i pięknie chodzi na smyczy. Ogromną frajdę sprawia mu pływanie i kąpiele wodne, Beston uwielbia wodę.

Preferowany dom absolutnie bez małych dzieci. To właśnie małe dzieci i nieprawidłowe relacje spowodowały kilkukrotny powrót Bestona do schroniska. Być może jakieś traumatyczne zdarzenia z przeszłości z udziałem dziecka miały wpływ na jego niechęć do nich. Jeśli dom z dziećmi – to minimum nastoletnimi. Złe skojarzenia są na tyle silne, że należy uważać również podczas spacerów przy mijaniu dzieci i odmawiać maluchom, jeśli będą chciały go pogłaskać.

Beston toleruje inne psiaki, zwłaszcza te „bullowate”, bardzo lubi bawić się w zapasy i podobne zabawy typowe dla przedstawicieli tego typu psów. Czasem zdarza się mu być zazdrosnym o względy człowieka. Jeśli miałby mieszkać z innym psiakiem, konieczne będzie zapoznanie ich przed adopcją.

Bestonowi zdarza się dość mocno ekscytować podczas zabawy z człowiekiem, należy więc dopilnować, by nie „nakręcił” się zbyt bardzo i nie próbował podgryzać.

Besto to psiak, którego należy odwiedzić kilka razy przed adopcja by go poznać. Warto dać mu szanse, na prawdę jest przemiłym i fantastycznym psiakiem. Zaufanej osobie pozwoli na wiele.

Kontakt z wolontariuszem: 518 729 178