Back to ADOPTOWANE

Armand

ARMAND P 31/03/21
PRZYBLIŻONA DATA UR. 2020
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD MARZEC 2021

Kategoria:

Opis

Armand trafił do schroniska razem ze swoim rodzeństwem do tzw. Okna życia. Nie wiemy, dlaczego tak się stało, ale z całą pewnością możemy stwierdzić, że psy nie miały dotąd kontaktu z człowiekiem, więc trzeba było nauczyć je wszystkiego od postaw.
Bracia Armanda znaleźli już swoje domy, a ten najbardziej lękliwy został w schronisku, wypatrując swojego nowego opiekuna.

Armand jest psiakiem, który na spacer musi chodzić odpowiednio zabezpieczony, ponieważ boi się niemalże wszystkiego i łatwo mógłby uciec. Nie reaguje na inne psy i nie potrzebuje długich spacerów, jednak trzeba mieć go cały czas na oku. Najważniejsze jest jednak to, że z boksu, zapięty na smycz, wychodzi chętnie i na własnych nogach, a to nie taka oczywista kwestia w przypadku lękowych psów.

Przyszły właściciel musi mieć na uwadze, że Armand po przyjściu do domu będzie na początku raczej unikał swojego opiekuna i tylko poświęcony mu czas i cierpliwość mogą zaowocować przyjaźnią na lata. Armand mógłby zamieszkać z drugim psem, który pomógłby mu się oswoić w nowej sytuacji, ale nie jest to wymóg konieczny. Nie zalecamy adopcji do domu z małymi dziećmi, ponieważ pies mógłby się ich bać. To młody, szukający kontaktu dzikusek, który przy odpowiednim podejściu zmieni się nie do poznania, tak jak zrobili to jego bracia w nowych domach.

Kontakt do wolontariuszki: 790 761 144 (Zosia), 785 027 026 (Nika)