Back to DUŻE PSY

Romeo

ROMEO P 41/02/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2006
POBYT W SCHRONISKU: OD LUTEGO 2019 r.
KASTRACJA: TAK

Kategorie: ,

Opis

Romeo do schroniska trafił w lutym bieżącego roku, po tym jak znaleziono go przywiązanego sznurkiem przed wejściem do schroniska. Z uwagi na to, że to starszy, około 13-letni pies początki swojego pobytu spędził w schroniskowym szpitaliku, gdzie lekarze przeprowadzali mu badania i podreperowywali jego zdrowie. O szczegóły dotyczące stanu zdrowia i ewentualnego późniejszego leczenia Romeo należy pytać schroniskowych weterynarzy.

Okazało się, że Romeo pomimo swojego wieku wciąż jest całkiem energiczny, sprawny i aktywny. Uwielbia spacerować. Gdy tylko słyszy znajomych wolontariuszy głośno domaga się natychmiastowego wyjścia na zewnątrz 🙂 Bardzo ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie i nie zwraca uwagi na mijające go psy. Spaceruje bardzo żwawo. Puszczony luzem na wybiegu biega jak młodzieniaszek, aportując piłeczki.

W stosunku do człowieka jest bardzo miły i przyjacielski, ale nie nachalny. Lubi głaskanie, ale na swoich zasadach i wtedy, kiedy sam ma na to ochotę. Nie jest typem psa chodzącego za człowiekiem krok w krok i domagającego się uwagi, raczej ma swój świat. Jest bardzo grzeczny, łagodny, cierpliwie znosił wykonywane przy nim zabiegi takie jak np. czesanie. Nie wykazał ani grama agresji; gdy był już zniecierpliwiony po prostu odchodził.

W boksie mieszka z drugim, mniejszym i bardzo energicznym psem, z którym dobrze się dogaduje, istnieje więc prawdopodobieństwo, że mógłby zamieszkać w domu, w którym jest już psi rezydent.

Bardzo prosimy o dobry dom dla tego cudownego psiaka, aby tej końcówki życia, która mu pozostała nie musiał spędzać samotnie w schroniskowym boksie.

Kontakt do wolontariuszy: Magda 608-526-783 ; Justyna 605-988-388