Back to DUŻE PSY

Romeo

ROMEO P 41/02/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2006
ROZMIAR: DUŻY
POBYT W SCHRONISKU: OD LUTEGO 2019
KASTRACJA: TAK

Kategorie: ,

Opis

Romeo do schroniska trafił w lutym 2019 roku po tym, jak znaleziono go nad ranem przywiązanego sznurkiem przed wejściem do schroniska. Jego były właściciel nie zdecydował się nawet na wejście do azylu i niepotrzebnie naraził psa na wiele stresu. Z uwagi na to, że Romeo jest starszym, około 14-letnim psem początki swojego pobytu spędził w schroniskowym szpitaliku, gdzie lekarze przeprowadzali mu badania i podreperowywali jego zdrowie. O szczegóły dotyczące stanu zdrowia i ewentualnego późniejszego leczenia Romeo należy pytać schroniskowych weterynarzy.

Okazało się, że Romeo pomimo swojego wieku wciąż jest całkiem energiczny, sprawny i aktywny. Gdy tylko zobaczy znajomych wolontariuszy, głośno upomina się o wyjście z boksu. Widać, że spędzanie całych dni na tak małej przestrzeni jest dla niego bardzo trudne. Ostatnimi czasy tylne łapki Romeo są w nieco gorszym stanie, ale psiak nadal bardzo chętnie wychodzi nawet na długie wędrówki. Bardzo ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie. Na mijane psy zwraca uwagę, lubi do nich pociągnąć i trochę je obszczekać, ale upomniany potrafi przestać i skupić się na wolontariuszu. Spaceruje bardzo żwawo, a puszczony luzem na wybiegu biega jak młodzieniaszek, aportując piłeczki. Romuś jest też dużym amatorem smaczków, a gdy tylko jakieś zwęszy, będzie upominał się dostanie choćby kawałeczka.

W stosunku do człowieka jest bardzo miły i przyjacielski, ale nie nachalny. Lubi głaskanie, ale na swoich zasadach i wtedy, kiedy sam ma na to ochotę. Nie jest typem psa chodzącego za człowiekiem krok w krok i domagającego się uwagi – raczej ma swój świat. Jest bardzo grzeczny, łagodny, cierpliwie znosił wykonywane przy nim zabiegi takie jak np. czesanie. Nie wykazał ani grama agresji; gdy był już zniecierpliwiony po prostu odchodził. Bardzo dobrze zachowuje się również podczas wizyt u weterynarza.

Romeo przez długi czas mieszkał z drugim, mniejszym i bardzo energicznym psem, z którym dobrze się dogadywał. Potem przez jakiś czas mieszkał sam, czego nie zniósł zbyt dobrze. Obecnie mieszka z psiakiem o podobnej sobie wielkości i nie dochodzi między nimi do spięć. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Romeo mógłby zamieszkać w przyszłości w domu, w którym jest już psi rezydent. Jak zawsze zachęcamy jednak do wcześniejszego wspólnego spaceru, by psiaki mogły wcześniej się zapoznać.

Bardzo prosimy o dobry dom dla tego cudownego psiaka, aby tej końcówki życia, która mu pozostała nie musiał spędzać samotnie w schroniskowym boksie. Adopcje starszych i dużych psiaków zdarzają się rzadko, ale nie są niemożliwe, dlatego ciągle trzymamy kciuki za wspaniały dom dla naszego ulubionego emeryta.

Kontakt do wolontariuszy: Magda 608-526-783 ; Justyna 605-988-388