Back to MAŁE PSY

Reksio

REKSIO
P 18/08/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2014
ROZMIAR: MAŁY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: SIERPIEŃ 2019

Kategoria:

Opis

Reksio to mały uroczy piesek, którego poprzedni właściciel zrzekł się podczas interwencji KTOZ. Po psiaku widać, że miał w życiu złe doświadczenia z ludźmi – na początku bardzo bał się dotyku, nie wiedział, co to spacer, stronił od towarzystwa człowieka. Na widok smyczy uciekał i obszczekiwał wolontariuszy, chcąc ich od siebie odgonić, ale ostatecznie po kilku minutach pozwalał się wyprowadzić z boksu.

Na spacerze do dziś najlepiej czuje się u boku swoich psich kolegów, z którymi mieszka w schronisku. Z każdym tygodniem Reksio robi jednak widoczne postępy, coraz lepiej radzi sobie z zakładaniem i ściąganiem smyczy, chętnie zjada smaczki z ręki, a także daje się pogłaskać, nie okazując strachu. Obecnie pozwala się zapiąć na sprzęt spacerowy nawet nieznanym osobom, choć trzeba to robić spokojnie, bo piesek jest bardzo delikatny i boi się gwałtownych ruchów. Reksio jest wprawdzie wycofanym psiakiem, ale jednocześnie nie stwarza większych problemów, ponieważ dobrze dogaduje się z innymi psami, jest spokojny i pięknie spaceruje na smyczy.

Przyszły właściciel będzie musiał wykazać się początkowo cierpliwością, by piesek mu zaufał, jednak widoczne z każdym dniem postępy na pewno wynagrodzą pracę z psiakiem.

Mamy nadzieje, że Reksiu trafi w końcu na ludzi, którzy udowodnią mu, że człowiek nie musi oznaczać niebezpieczeństwa, a odpowiedni dom będzie miejscem, w którym nareszcie będzie miał okazję rozkwitnąć.

Kontakt do wolontariusza: 604 415 982, 690 131 383