Back to ŚREDNIE PSY

Ori

ORI
P 12/01/19
PRZYBLIŻONA DATA UR. 2017 r.
W SCHRONISKU OD: STYCZEŃ 2019

Kategoria:

Opis

Ori został znaleziony i niestety do dnia dzisiejszego nikt się po niego nie zgłosił. Jego początki w schronisku nie były łatwe, gdyż przerażony sytuacją, w jakiej się znalazł, praktycznie nie dawał się dotknąć, nie wspominając już o założeniu smyczy czy wyjściu na spacer. Osoby próbujące nawiązać z nim kontakt starał się odstraszyć głośnym szczekaniem i ucieczką na zewnątrz boksu. Na szczęście wraz z upływem czasu sytuacja ulegała poprawie i aktualnie Ori nie jest już tak bardzo wystraszony, jak to miało miejsce na początku. Bardzo cieszy się na widok znajomych osób, chętnie wychodzi na spacer i daje się głaskać.

Po bliższym poznaniu okazało się, że to bardzo fajny, sympatyczny i wesoły piesek, który jedynie potrzebuje nieco więcej czasu, żeby nabrać odwagi i zaufać człowiekowi. W chwili obecnej nieco gorzej przedstawia się sytuacja, jeśli chodzi o jego reakcję na obecność innych czworonogów w schronisku. Ori bardzo nerwowo reaguje na hałas i taką ilości psów wkoło. Prawdopodobnie ze strachu cały czas szczeka i nie potrafi się wyciszyć, jest pobudzony i bardzo się denerwuje. W trakcie spaceru szczeka i próbuje się wyrywać do mijających go psów. Nie powiodła się także początkowa próba umieszczenia go w boksie z innymi psami, ponieważ nie potrafił się z nimi dogadać, dlatego też na dzień dzisiejszy zanim piesek się zsocjalizuje i przyzwyczai do obecności innych czworonogów, raczej powinien być psim jedynakiem.

Ori ciężko znosi pobyt w schronisku, dlatego też bardzo pilnie szukamy dla tego sympatycznego, młodego psiaka spokojnego domu z cierpliwym opiekunem.

Kontakt do wolontariusza: 608-526-783