Back to ADOPTOWANE

Motyw

MOTYW P P 91/12/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2013
ROZMIAR: ŚREDNI MNIEJSZY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: GRUDZIEŃ 2019

Kategoria:

Opis

Jak się pewnie domyślacie historia Motywa jest podobna do historii większości psiaków, które trafiają do schroniska – został znaleziony i nikt go nie szukał. Patrząc na jego zdjęcia, widzimy małego słodziaka o wielkich oczach, któremu nie sposób odmówić uroku. Zwłaszcza w tym kubraczku 😉

Motyw ma 7 lat, ale energii ani trochę mu nie brakuje – od razu po wyjściu z boksu biegnie do najbliższego ogrodzenia, by sprawdzić wszystkie zostawione zapachy przez psich kolegów. W zasadzie tak wygląda cały jego spacer – z nosem w trawie. Jedynie, na co zwraca jego uwagę, to smaczki, dla nich jest w stanie przerwać swoje skrupulatne poszukiwania nowych tropów. Czasem troszkę za bardzo się na nich skupia i wtedy skacze na opiekuna, wymuszając kolejną porcję smakołyków – staramy się go tego oduczyć. Poza tym bardzo ładnie chodzi na smyczy, grzecznie mija inne psiaki i ich nie zaczepia. Boks na razie zamieszkuje sam – wkrótce sprawdzimy, jakie ma nastawianie do kolegów w bezpośrednim kontakcie i zaktualizujemy opis. Motyw lubi także biegać za piłeczką, co jest bardzo pomocne, gdy chcemy go troszkę zmęczyć  Jeśli chodzi o kontakt z człowiekiem – jak do tej pory dał się nam poznać jako przyjacielski chłopak, proszący o głaskanie nawet obce osoby.

Ze względu na to, że Motyw został znaleziony, nie mamy pojęcia, jaka jest jego przeszłość i się prawdopodobnie nigdy tego nie dowiemy. Wiemy natomiast, jaką powinien mieć przyszłość – szczęśliwą, we własnym domu i z własną kochającą rodziną. Mamy nadzieję, że tak się szybko stanie i Motyw nie będzie musiał spędzić swojego życia w schronisku.

Kontakt do wolontariusza: Ania – 724 107 714, Justyna – 518 729 178