Back to ADOPTOWANE

Małpka

MAŁPKA P 18/06/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2019
WIELKOŚĆ: MAŁA
STERYLIZACJA: TAK
W SCHRONISKU OD CZERWCA 2020

Kategoria:

Opis

W schronisku zjawiła się razem z Perełką i szczeniakiem. Od początku pobytu, dziewczyny dzielą wspólny boks i rywalizują o względy człowieka. Małpka jest tą odważniejszą więc we wszystkim chce być pierwsza, ale potem wkracza silniejsza Perełka, więc Małpka chwilowo ustępuje miejsca koleżance, ale nie rezygnuje z przysługujących jej smakołyków czy pieszczot. Jeśli chodzi o te drugie to Małpka również chętnie daje się wziąć na ręce.
Jest wesołą i energiczną sunią, entuzjastycznie wita osoby, które już zna i chętnie wychodzi z nimi na spacer, uwielbia też gonitwy po wybiegu z koleżanką z boksu, do momentu kiedy tamta nie zacznie dominować wtedy zabawa szybko się kończy.

Co do chodzenia na smyczy to wymaga ono dopracowania, a że Małpka należy do pojętnych piesków nie powinno jej to zająć dużo czasu. Mimo że potrafi zamieszkać z drugim psem, to na spacerze na terenie schroniska jest zaczepna do innych mijanych. Wydawać by się mogło, że czasami brakuje jej instynktu samozachowawczego, bo te psy bywają znacznie od niej większe i groźniejsze, więc w takiej sytuacji zdecydowanie przydaje się umiejętność panowania nad smyczą, przynajmniej do czasu dopóki Małpka nie przyswoi odpowiednich zasad i jej spacery stanął się spokojniejsze.
Dla suni szukamy odpowiedzialnego domu, w którym opiekun zadba o jej potrzeby, otoczy ją miłością i popracuje nad jej socjalizacją, a że jest młodym psem przyswajanie wiedzy nie będzie dla niej trudne.

Kontakt do wolontariusza: 609 443 221