Alex

ALEX P 99/07/15
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2008
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD LIPIEC 2015

Kategoria:

Opis

Alex to owczarek niemiecki, który trafił do schroniska pięć lat temu w wyniku śmierci właściciela. Na początku pobytu w schronisku dał się poznać jako pies obronny nietolerujący obcych osób. Z biegiem czasu jego zachowanie ulegało zmianie i znacznej poprawie. Obecnie jest psem, który jest zaprzyjaźniony z wieloma wolontariuszami i pracownikami opiekującymi się nim przez lata pobytu w schronisku. Jest również otwarty na poznawanie nowych osób pod warunkiem, że proces ten przebiega spokojnie i nie nachalnie.

Osoba będąca zainteresowana jego adopcją musi się liczyć z tym, że Alex jest dwunastoletnim wilczurem, na dodatek trochę schorowanym (został mu usunięty kanał słuchowy) i ma swoje wymagania. Powinien mieszkać w miejscu, gdzie nie musiałby pokonywać schodów. Najlepiej wewnątrz domu z ogrodem, który służyłby mu tylko do spacerów, bowiem przez większość czasu powinien przebywać w ciepłym pomieszczeniu. Alex zachowuje czystość w mieszkaniu pod warunkiem w miarę regularnego wyprowadzania go na spacery, na których nie ciągnie na smyczy i nie jest agresywny do innych psów. Możliwa jest jego adopcja do małych psów rezydentów. Alex lubi się bawić zabawkami, ale na swoich zasadach – nie można mu ich na siłę zabierać. Psiak bardzo lubi być głaskany i czesany, ale przez osoby które zna.

Alex potrzebuje opiekuna, który będzie cierpliwy i opanowany a zarazem stanowczy. Osobie chętnej go zaadoptować proponujemy pomoc w poznaniu go, wspólne spacery, odwiedziny w nowym miejscu zamieszkania Alexa, pomoc weterynaryjną i behawiorystyczną.

Cudownie by było, żeby Alex w końcówce swojego życia zaznał szczęścia i domowego ciepła.

Kontakt do opiekuna: 601 446 752