Wincent

WINCENT P 70/06/23
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2013 r.
KASTRACJA: OCZEKUJE
ROZMIAR: DUŻY
W SCHRONISKU OD: CZERWCA 2023

Kategoria:

Opis

Wincent trafił do nas tak naprawdę przypadkiem. Nasi inspektorzy zauważyli go podczas zupełnie innej interwencji. Miał wielkiego guza, dlatego postanowili, że potrzebna mu natychmiastowa pomoc. Więcej można przeczytać tu: https://www.facebook.com/Krakowskie.Towarzystwo.Opieki.nad.Zwierzetami/posts/pfbid02XjwKMEUZT3S9Dmgsm9eGMsk3tVXYo6djs3QnBcUaaa3RxA3wNV384mMmeGmUi9Wcl

Ten przypadek sprawił, że życie Wincenta może się zmienić na lepsze. Jest już po operacji i czuje się bardo dobrze, a guz okazał się niezłośliwy. Ten spory (waży ok. 30 kg), 10-letni psiak odzyskał energię do życia. Uwielbia długie spacery, głaskanie i spędzanie czasu z człowiekiem. Można by o nim powiedzieć „gentle giant”, ponieważ mimo swoich rozmiarów jest absolutnie delikatny, przemiły oraz pozbawiony jakiejkolwiek agresji.

Gdy nadchodzi czas spaceru Wincent cieszy się, radośnie tuptając i zaczepiając wolontariusza głową. Wincent wreszcie odzyskuje siły, czasem próbując ciągnąć do innych psów. Jest to raczej ciekawość niż chęć bójki, więc mógłby zamieszkać z drugim psem po wcześniejszym zapoznaniu, choć w boksie na razie mieszka sam. Nadaje się do domu z większymi dziećmi, ponieważ nie zdaje sobie sprawy ze swojej wielkości i mniejsze dzieciaki mógłby np. wywrócić.

Ten fantastyczny psiak najprawdopodniej dopiero teraz zaznał, co to dobre życie i zdaje się cieszyć nim coraz bardziej. Jest energiczny, ciekawski, a przed wszystkim uwielbia człowieka. Zasługuje na wspaniały dom, w którym ktoś wreszcie go pokocha i zadba o jego potrzeby.

Wincent mieszka obecnie w schroniskowym szpitaliku, a więcej informacji na temat jego zdrowia udzielą weterynarze.

Kontakt do wolontariusza: 662 026 132