Back to ŚREDNIE PSY

Valet

VALET P 28/03/22
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2021
ROZMIAR: ŚREDNI WIĘKSZY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: MARZEC 2022

Kategoria:

Opis

Psiaki często nas zaskakują, gdy z niewinnie wyglądającej słodkiej istotki nagle wyskakuje istny diabeł. Valet jest absolutnym przeciwieństwem tego rodzaju niespodzianek. Na pierwszy rzut oka jego nieco wilkowaty, niepokojący wygląd mógłby wskazywać na takąż naturę. Nic bardziej mylnego – wlicza skóra kryje tym razem gołębie serce.

Psiak przyjechał do nas z Ukrainy i gdy po długim pobycie na kwarantannie wreszcie mógł opuścić swój boks, nie posiadał się z radości. Jak przystało na psiaka, który ledwo co wyrósł z dziecięcego wieku, jest bardzo wesołym, energicznym, skorym do zabawy czworonogiem. Chętnie szaleje z opiekunem na wybiegu, robi piruety, przewraca się na plecy, skacze, przytula, rozdaje całusy a w nadmiarze szaleństw biegnie wprost w objęcia, powodując zderzenia czołowe. Jego łagodność predestynuje go, by mógł zamieszkać w domu z dziećmi, jednak nie bardzo małymi, ze względu na jego skłonność do zabaw, podczas których uwielbia łapać paszczą za ręce. Ten nawyk z wieku szczenięcego nie jest jednak zbyt uciążliwy, ponieważ psiak jest bardzo delikatny i nigdy, nawet w ferworze zabaw, nie zdarza mu się chwycić opiekuna zbyt mocno.

Ten młodziutki piesek wprost spod opieki psiej mamy trafił do schroniskowego kojca, stąd jest bardzo ciekawy świata, którego nie zna. Mijane psiaki wzbudzają w nim duże emocje, jednak nie agresję, ale chęć poznania i przywitania się. Valet bardzo tęskni za psim towarzystwem, lecz musi nabyć jeszcze trochę ogłady w kontaktach z psimi kolegami. Na smyczy chodzi nie ciągnąc nadmiernie, chyba że jest czymś szczególnie rozemocjonowany, wówczas potrafi szarpnąć opiekuna. Wydaje się, ze Valet mógłby zamieszkać w kocim towarzystwie, ponieważ w kontakcie z mruczkami jest raczej wystraszony ich groźnymi pomrukami i gwałtownym ruchem niż skory do pogoni.

Osoba adoptująca Valeta zyska pogodnego, zapatrzonego w nią przyjaciela o bardzo oryginalnej urodzie i wspaniałym charakterze.

Kontakt do wolontariusza: 601 976 965