Back to DUŻE PSY

Szarik

SZARIK 43/06/23
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2020 r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD CZERWCA 2023

Kategoria:

Opis

Szarik został oddany do „okna życia”, a powodem było „nie sprostanie obowiązkom związanym z psem”. Ma on „nieco niesprawne” łapki – przednią i tylną – jednak w żaden sposób nie wpływa to na jego funkcjonowanie w życiu codziennym.

Jest radosnym i energicznym psiakiem, który uwielbia towarzystwo człowieka. Z niecierpliwością oczekuje na każdy kolejny spacer, ekscytując się na widok zbliżającego się opiekuna. Jest idealnym pieskiem na spokojne wędrówki, podczas których będzie mógł eksplorować otoczenie bez zbędnego pośpiechu. Szarik często lubi zatrzymać się na chwilę, aby odpocząć, a przy okazji poprosić o trochę przytulasków i drapania po grzbiecie czy po brzuszku. To prawdziwy pieszczoch, który ma do zaoferowania mnóstwo miłości, jeśli tylko poczuje się bezpiecznie.

Szarik zamieszkuje boks w pojedynkę, jednak podczas spacerów jest bardzo pozytywnie nastawiony do mijanych kolegów, nie wyrywa się w ich stronę, lecz ostrożnie podchodzi, aby się zaprzyjaźnić. Mógłby on zamieszkać z psim lokatorem po wcześniejszym zapoznaniu, jeśli drugi piesek również go zaakceptuje. Z uwagi na jego łapki, preferowany byłby dla niego dom albo mieszkanie na parterze lub z windą. Natomiast nie jest dla niego aż tak bardzo ważny ogród, w którym mógłby pobiegać, gdyż najbardziej uszczęśliwi go, jeśli ten czas będzie mógł dzielić ze swoim opiekunem.

Ten kochany i uroczy psiak na ten moment nie potrzebuje wiele, mimo że właściciele porzucili go z uwagi na towarzyszące jego opiece obowiązki. Oczy Szarika proszą jedynie o obecność człowieka, jego rękę do głaskania i kolano, na którym będzie mógł się położyć, kiedy spacerki nieco go zmęczą. Wierzymy, że mimo problemów z łapkami, znajdzie się ktoś o tak dobrym sercu jak jego, zapewniając mu prawdziwy, kochający dom już przez całe jego pieskie życie.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze, aby bliżej poznać Szarika i przekonać się, że jedynym obowiązkiem, jakiemu trzeba sprostać, to zapewnienie mu ogromnej dawki czułości!

Kontakt do wolontariuszki: 880 480 743 (Kamila)