Back to MAŁE PSY

Smart

SMART P 71/05/23
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2021
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: MAJ 2023
W TYPIE: JAMNIK MIX

Kategoria:

Opis

Smart przybył do schroniska w sprzęcie spacerowym – czerwonej obroży i z różową smyczą. Wszystko wskazywało na to, że nasz spryciarz dał nogę podczas jednego ze spacerów, więc lada chwila uciekiniera odbierze jego właściciel. Tak się jednak nie stało, co było dla Smarcika źródłem frustracji i rozpaczy, czego dawał wyraz podczas pobytu na przepisowej kwarantannie.

Od chwili jednak gdy Smarcik trafił do boksu, który może opuszczać, trudno mieć do niego jakiekolwiek zastrzeżenia. Boks zamieszkuje z trudnym lokatorem – hałaśliwym, wiecznie podekscytowanym, a nawet podgryzającym Snajpem. Smart znosi jego obecność z iście królewską godnością – nie szuka konfliktu i nie ulega szaleństwom kolegi. Gdy tamten na widok wolontariusza głośno lamentuje i domaga się wyjścia na spacer, Smart spokojnie czeka na swoją kolej i grzecznie pozwala na zapięcie sprzętu spacerowego. Jest jak starszy jedynie o kilka miesięcy brat, który z pobłażaniem ustępuje młodszemu.

Na spacerach Smarcik prezentuje pełen wachlarz zachowań, które cechują młodziutkiego, 2-letniego pieska. Biega jak szalony, łapie piłki, bawi się zabawkami, rozdaje całuski i zaprasza do szaleństw opiekuna. Psiak jest bardzo wesołym spacerowiczem, który bezustannie szuka kontaktu z prowadzącym go wolontariuszem. Nie jest może typem pieszczocha – nie wskakuje od razu na kolana, choć głaskaniem nie pogardzi 🙂

Mimo że Smart zamieszkuje boks z kolegą, na spacerach czasem któryś z psich spacerowiczów nie przypadnie mu do gustu, o czym nie omieszka zaciekle poinformować wszem i wobec. Część napotkanych psiaków wzbudza w nim sporo emocji, które opuszczają go jednak po kilku krokach wspólnego spaceru.

Smart obecnie nie sprawia większych problemów, jednak jego początkowa gwałtowna reakcja na pobyt w schronisku każe nam rekomendować go do domu bez dzieci. Adoptujący powinni posiadać doświadczenie w opiece nad psami, tak aby potrafili poradzić sobie z takimi problemami jak bronienie zasobów czy dostrzec, kiedy psiak czuje się niekomfortowo. W nowym domu należy Smartowi dać czas na aklimatyzację i obserwować, w jakim tempie można wobec niego skracać dystans.

Kontakt do wolontariusza: 601 976 965