Back to SENIORZY

Sasanka

SASANKA P 13/01/24
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2014
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA
STERYLIZACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: STYCZNIA 2024

Kategorie: ,

Opis

Sasanka jest średniej wielkości suczką i ma około 10 lat. Trafiła do schroniska, ponieważ błąkała się po Mogile i mimo posiadanego czipa właściciel nie został odnaleziony, bo oznakowanie nie było zarejestrowane w żadnej bazie.

Z charakteru jest bardzo delikatnym psem, nieśmiałym i raczej płochliwym. Schronisko zdecydowanie jej nie służy. Na spacerach również jest poddenerwowana, chodzi nerwowo i popłakuje. Nie odnajduje się najlepiej w nowej schroniskowej sytuacji. Pozwala sobie ubrać obroże, mimo że nie jest to dla niej przyjemne. Nie broni się przed tym, troszkę ucieka, ale nie warczy ani nie odgania wolontariusza zębami. Jest bardzo spokojna, nie ciągnie na smyczy, chyba że coś ją bardzo wystraszy. Dotyk na razie jej nie cieszy, na pewno potrzebuje więcej czasu na oswojenie się z nowymi ludźmi. Lubi inne psy, jest ich ciekawa i widać, że ich obecność dodaje jej pewności siebie. Nie pogardzi też smaczkiem.

Sasanka szuka domu, gdzie będzie mogła się poczuć bezpiecznie oraz człowieka, który da jej czas na oswojenie się. Powinna dość szybko się otworzyć na nowych opiekunów, gdy już trafi do spokojnego miejsca. Najlepiej, aby nie trafiła do domu z małymi dziećmi – ich ruch i zabawa byłyby dla niej stresujące. Nie znamy jej stosunku do kotów, natomiast mogłaby zamieszkać z innym psem. Zapraszamy na spacery zapoznawcze z Sasanką. Ona bardzo potrzebuje domu i mamy nadzieję, że mimo że jest większą i starszą suczka, nie będzie musiała długo czekać na swojego nowego człowieka.

Kontakt do wolontariuszki: 790 231 318; 507 826 269