Back to ŚREDNIE PSY

Sandej

SANDEJ P 62/09/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2016
WIELKOŚĆ: ŚREDNI MNIEJSZY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD WRZEŚNIA 2021

Kategoria:

Opis

Sandej został przyprowadzony do schroniska przez osobę, która go znalazła na jednym z osiedli w Krakowie. Szybko okazało się, że pies ma opiekuna, jednak nie wrócił do domu. Właściciel zrzekł się go, a jako powód podał notoryczne ucieczki. Niestety ta jego ostatnia skutkowała zamieszkaniem w azylu.

Sandej w stosunku do człowieka jest bardzo przyjaźnie i pozytywnie nastawiony, bez problemu dalej sobie założyć obroże i szelki. Natomiast po wyjściu z boksu jest istnym wulkanem energii, biegnie na smyczy byle do przodu, byle szybciej, zupełnie nie zważając na osobę na końcu smyczy. W miarę trwania spaceru emocje częściowo opadają i Sandej zachowuje się coraz spokojniej, ale chodzenie na luźnej smyczy jest mu dalej dość obce. Ile by nie przeszedł czy przebiegł, to nadal bardzo mocno ciągnie. Na pewno krótkie spacery po osiedlu nie spożytkują jego energii. Przywołany przybiega do opiekuna na szybkie głaskanie, na smaczki nie koniecznie znajduje już czas. Na spacerze najważniejsze jest dla niego otoczenie i w obliczu wielu ciekawych bodźców trudno skupić mu uwagę na przewodniku. Jednak nie węszy, tylko pędzi i rozgląda się we wszystkich kierunkach. Bardzo ekscytuje się na widok mijanych psów, dość mocno wyrywa się w ich kierunku, szczeka, skacze w prawo i lewo. Pomimo niewielkich gabarytów w tych chwilach wymaga mocniejszego trzymania smyczy.

Boks dzieli z dwoma innymi psami, które w przypadku sprzeczek schodzą mu z drogi. Ich relacje są dobre, ale na czas karmienia jest oddzielany od towarzyszy. Były właściciel podał, że Sandej lubi koty. Nie wiemy, na ile jest to wiarygodna informacja, bo na widok mijanych na spacerze kotów lub tych schroniskowych bardzo się ekscytuje i jego zachowanie wszystkie „mruczki” od razu odstrasza.

Sandej wymaga nieco ogłady, wychowania i konsekwencji, żeby nauczyć go manier oraz skupiania uwagi na opiekunie podczas spacerów. Jest bardzo żywiołowym psem i potrzebuje osoby aktywnej, lubiącej spędzać czas na świeżym powietrzu. Dobrze będzie się czuł przy właścicielu prowadzącym aktywny tryb życia, który poświęci mu czas zarówno na dłuższe spacery, wycieczki i zabawy, ale również na ćwiczenie komend i sztuczek. Dobrze odnajdzie się też jako kompan dla biegacza.

Kontakt do wolontariuszki: 515464338 (Anita)