Back to MAŁE PSY

Rufi

RUFI P 135/01/21
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2018
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD STYCZNIA 2021

Kategoria:

Opis

Trzyletni Rufi to młody psiaczek o wesołym usposobieniu i miłym charakterze. Jest typem wrażliwca, który potrzebuje stabilnego otoczenia i spokojnego, doświadczonego opiekuna. Póki co los go niestety doświadczył, zsyłając ponownie do schroniska po półrocznej, nieudanej adopcji. W poprzednim domu Rufi nie znalazł niestety wystarczającego wsparcia, co powodowało, że w sytuacjach zagrożenia reagował nerwowo. Jego rzekoma nieufność do mężczyzn nie znajduje żadnego potwierdzenia w schronisku, gdzie wszystkich, którzy postępują z nim z delikatnością i wyczuciem, traktuje przyjaźnie.

Rufi jest młodzieńcem żywiołowym, pełnym energii, który kocha zabawę i jest spragniony interakcji. Ewentualne problemy przy tego typu psiakach wynikają zwykle z ich frustracji, nudy i niepewności. Rufi potrzebuje opiekuna, którzy znajdzie dla niego czas na spacery, szkolenie i psie przyjemności, stworzy pozytywną atmosferę i zapewni równowagę życiową. Dlatego polecamy go raczej do domu bez małych dzieci. Z innymi psami Rufi potrafi się dogadać (boks zamieszkuje z kolegą), ale wskazane byłoby, aby jego ewentualny towarzysz życiowy cechował się spokojem i wyrozumiałością, co mogłoby być pomocne w razie pojawiania się lęku separacyjnego, z którym podobno borykał się w swoim poprzednim domu.

Dotychczasowe życie Rufiego przypominało roller coaster – paradoksalnie to właśnie w schronisku odnalazł tymczasowo spokój i opiekunów rozumiejących jego potrzeby. Wymarzonym miejscem na ziemi dla niego jest jednak kanapa dzielona z ludźmi, którzy okażą mu miłość, czułość i zainteresowanie, na jakie z całą pewnością bardzo zasługuje.

Kontakt do wolontariusza: 605437786