Back to MAŁE PSY

Ronin

RONIN P 120/01/24
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2016
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: STYCZNIA 2024

Kategoria:

Opis

Ronin to ośmioletni, rudy kundelek o krótkich nóżkach, który do tej pory pozostał niezauważony pośród innych psiaków bardziej w typie rasy, młodszych, mniejszych od niego lub większych. W bitwie o uwagę odwiedzających schronisko do tej pory nie miał szczęścia i jak na razie jest na przegranej pozycji. Choć jego wygląd wydaje się być niepozorny, Ronin skrywa w sobie ogromne serce.

Ronin kocha ludzi. Czy to swoich opiekunów, czy ludzi obcych spotkanych na spacerach. Bardzo chętnie wita się z każdym, szybko wskakuje na kolana i od razu zagląda do często noszonej przez wolontariuszy magicznej saszetki, która jak już Ronin sprytnie odkrył, skrywa zawsze coś smacznego.

Mankamentem, a może i zaletą Ronina, zależy od której strony popatrzeć, jest jego duża motywacja, aby podczas spacerów uparcie przeć do przodu. Dodatkowo Ronin jest doskonałym obserwatorem i w mgnieniu oka potrafi wypatrzyć innego psa, któremu następnie dokładnie się przygląda, aby dokładnie go obszczekać, jeśli ten podejdzie za blisko.

Spacery są dla Ronina najlepszą częścią dnia, na którą wytrwale czeka i gdy w końcu wyjdzie z boksu, porywają go emocje. Często na początku ciągnie i obszczekuje inne psy. Natomiast, gdy ma zapewnione regularne spacery, uspokaja się i zdecydowanie łatwiej jest odwrócić jego uwagę jakimiś pysznościami.
Podczas spacerów łatwo daje się wciągnąć w świat zapachów, dlatego sądzimy, że fajnie odnalazłby się w aktywnościach wymagających użycia nosa.

W boksie Ronin świetnie dogaduje się z suczkami i w ich towarzystwie bez problemu spaceruje. Jest bezproblemowy w obsłudze, co czyni go idealnym towarzyszem dla osoby bez doświadczenia, jedynie uzbrojonej w cierpliwość i gotowej poświecić mu swój czas oraz uwagę. Jest całkowicie pozbawiony agresji względem człowieka. Jego nastawienie do psów wydaje nam się być również bez złych zamiarów, a jedynie spowodowane dużym rozemocjonowaniem i nieumiejętnością przekazania tego w inny sposób niż szczekaniem.

Ronin mieszkał w domu tymczasowym, w którym utrzymywał czystość i zostawał bez problemu sam. Najlepiej, aby Ronin w domu był jedynakiem lub zamieszkał ze stabilną suczką po wcześniejszym zapoznaniu.

Kontakt do wolontariusza: 692 482 053