Back to ADOPTOWANE

Pysiek

PYSIEK P 49/12/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2018
WIELKOŚĆ: ŚREDNI WIĘKSZY
STERYLIZACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: GRUDZIEŃ 2019

Kategoria:

Opis

Pysiek to około roczny piesek, który trafił do krakowskiego schroniska w grudniu bieżącego roku. Został przywieziony przez osobę, która znalazła go błąkającego się w okolicach ulicy Myślenickiej w Krakowie. Miał na sobie czarną skórzaną obrożę. Niestety od tego czasu nikt się po niego nie zgłosił.

Pysiek to psiak wesoły i energiczny. Na początku spaceru mocno ciągnie za smycz, ale gdy tylko się trochę zmęczy potrafi ładnie iść przy wolontariuszu. Zwraca uwagę na inne psy i denerwuje się, że nie może do nich podejść i przywitać się. Na wybiegu Pysiek czuje się jak ryba w wodzie. Mógłby godzinami bawić się piłeczką. Trzeba jednak uważać, gdy jest na wybiegu z innym psiakiem. Potrafi wtedy pokazać ząbki, gdy czuje, że inny piesek chce mu ukraść zabawkę. Obecnie Pysiek zamieszkuje boks z innym psiakiem o podobnej sobie wielkości. Niestety różnie się między nimi układa. Na wybiegu i podczas spacerów starają nie wchodzić sobie w drogę, jednak w boksie często wzajemnie się zaczepiają. Dzieje się to zwykle, gdy inne psy przechodzą korytarzem, a psiaki z innych boksów zaczynają głośno szczekać. W związku z tym trudno powiedzieć, czy Pysiek nadawałby się do domu z innym psem. Najlepiej byłoby wcześniej zabrać psiaki na kilka wspólnych spacerów i zobaczyć, jak się dogadują. W tym miejscu należy dodać, że Pysiek nigdy nie zachowywał się w sposób agresywny w stosunku do człowieka. Jego wielkie pokłady energii sprawiają, że potrafi być mało delikatny, ale na pewno nie agresywny.

Pysiek to młody i radosny psiak, przed którym jeszcze sporo nauki. Ale jak na młodzieniaszka przystało, szybko się uczy zwłaszcza, gdy motywuje się go smaczkami. Polecamy go rodzinom prowadzącym aktywny tryb życia oraz mającym przynajmniej małe doświadczenie w wychowywaniu psów. Pysiek to cudowny piesek, który nie powinien spędzać swoich najmłodszych lat zamknięty w schroniskowym boksie.

Kontakt do wolontariusza: Justyna 605 988 388, Cristiana 553 191 011