Back to ADOPTOWANE

Oklahoma

OKLAHOMA P 89/04/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2019
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: KWIETNIA 2021

Kategoria:

Opis

Oklahoma trafiła do nas razem ze swoją siostrą, która powędrowała już na szczęście do nowego domu. Jest niesamowicie pogodnym i radosnym psem, zawsze szuka pretekstu do zabawy. Ma niespożyte pokłady energii – będzie świetnym psem dla kogoś, kto lubi długie spacery, biegi lub piesze wycieczki. Jest pozytywnie nastawiona do wszystkich ludzi, uwielbia się przytulać, głaskać i bawić ze swoimi opiekunami. Prawdopodobnie mogłaby dobrze odnaleźć się w domu z dziećmi – nie wykazała nigdy agresji i zapewne ładnie by się z nimi bawiła (wiemy, że jej siostra mieszka obecnie z dziećmi i nie sprawia żadnych problemów).

Stosunek Oklahomy do innych psów jest z reguły pozytywny, chociaż potrafi je obszczekać na spacerze (widać, że niektóre już z daleka wyjątkowo ją irytują). W schronisku przez długi czas dzieliła boks ze swoją siostrą, z którą była bardzo związana. Później mieszkała z kilkoma różnymi psami i bardzo ładnie się z nimi dogadywała. Po zapoznaniu mogłaby więc zamieszkać z drugim psem, a nawet byłoby to dla niej wskazane. Jest bardzo towarzyska (chociaż potrafi być natrętna) i potrzebuje kontaktu z psimi kolegami. Pies rezydent mógłby też pomóc jej odnaleźć się w domowych warunkach i nabrać ogłady.

Od samego początku Oklahoma ciągnęła na smyczy jak prawdziwy pies zaprzęgowy. Obecnie widać dużą poprawę pod tym względem i spacery stały się dużo spokojniejsze i wolniejsze. Lubi węszyć i polować na krety – na łące wędruje od kopczyka do kopczyka. Nadal trzeba trochę popracować nad jej ciągnięciem, ale widać już, że przy pracy w domowych warunkach da się nad tym w pełni zapanować. Prawdziwą zagadką jest dla nas, co Oklahoma robi jeszcze w schronisku. Jest młodym, zdrowym i przekochanym psem. Wita się radośnie nawet z obcymi ludźmi, nie wykazała nigdy żadnej agresji, nawet w stresujących dla siebie sytuacjach.

Nie chcemy, żeby tak radosny i energiczny psiak spędził całą młodość w azylu – zasługuje na kochający dom i miejsce na kanapie. Nowy właściciel otrzyma w zamian za to nieskończone pokłady miłości i wdzięczności.

Kontakt do wolontariusza517 519 123, 517 586 954