Back to ADOPTOWANE

Ogonek

P 60/12/18
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2016
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: GRUDZIEŃ 2018

Kategoria:

Opis

Ogonek to przeuroczy i niewielki psiak o szorstkiej sierści oraz nieco jamnikowatej sylwetce; został znaleziony na ulicy i od tamtej pory przebywa w schronisku.

Ogonek obecnie wita opiekunów z ogromnym entuzjazmem, przytula się do nich, a nawet kładzie na plecy i oczekuje głaskania po brzuszku. Na spacerach jest bardzo grzeczny – nie ciągnie na smyczy, a z racji krótkich łapek raczej porusza się nieśpiesznie. Czasem przerywa swój marsz, aby położyć głowę na kolanie opiekuna i przytulić się do niego – jest w tym niezwykle subtelny, co rozczula nawet najtwardsze serca.

Jest psem towarzyskim, który zarówno przepada za obecnością człowieka, jak i ceni swoją własną przestrzeń osobistą – z tego powodu nie jest fanem zbyt nachalnych pieszczot. Z chęcią pozwoli się głaskać i sam niejednokrotnie przytuli do przyszłego właściciela, ale trzeba pamiętać, żeby nie czuł się on przytłoczony naszą miłością.

Ogonek toleruje inne psy i nie ma z nimi żadnego problemu – nie zdarzyło się, aby prowokował jakikolwiek konflikt lub zaczepiał kolegów z boksu. Na wybiegu zwykle jest skupiony na człowieku i z zaciekawieniem obserwuje to, czym akurat zajmują się jego opiekunowie. To piesek łagodny, przyjazny oraz potrzebujący opiekuna, który pokochałby go takiego, jakim jest, i nie zmuszał do robienia rzeczy, których Ogonek najzwyczajniej nie lubi. Pomimo całej swojej wylewności i chęci bycia blisko ludzi, ma on w sobie subtelne przebłyski indywidualizmu, które należy uszanować.

Z powodu tej ostatniej cechy Ogonek nie nadaje się do domu z małymi dziećmi – mógłby on być cały czas zestresowany z powodu przekraczania jego granic. Oczywiście w przypadku dzieci starszych, które wykazywałyby się odpowiednią uwagą oraz delikatnością, nie powinno być żadnego problemu. Z racji swoich niewielkich rozmiarów odnajdzie się praktycznie w każdym mieszkaniu; nie potrzebuje dużo ruchu, krótkie spacerki w zupełności mu wystarczą.

Ogonek poszukuje właściciela spokojnego i rozumiejącego psią naturę – takiego, który doceniłby jego wyjątkowy charakter. Jest to złoty psiak o dużym sercu, w którym brakuje tylko tej jedynej, ukochanej rodziny, z którą mógłby spędzić resztę swojego życia.

Kontakt do wolontariuszki: Daria 604 714 174