Back to ŚREDNIE PSY

Nero

NERO P 124/07/19
W SCHRONISKU OD: LIPIEC 2019
KASTRACJA: TAK
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2016
WIELKOŚĆ ŚREDNI

Kategoria:

Opis

Nero trafił do schroniska jako roczny młodzieniec, został adoptowany, a następnie po ponad roku zwrócony z powodu braku warunków do opieki nad psem… Czas spędzony w domu został pod pewnymi względami zmarnowany, ponieważ ten piękny psiak o puchatym ogonie nadal wymaga szkolenia. Jest przemiłym przytulakiem, przyjaźnie nastawionym do człowieka, a jednocześnie psem z charakterem, który potrafi ostrzegawczo zamruczeć czy użyć zębów, gdy coś mu się nie podoba. Poprzedni właściciel utrzymywał, że Nero nie przepada za dziećmi i kotami oraz może bronić zasobów.

Nero roznosi energia typowa dla ciągle młodego, 3-letniego psiaka, stąd w schroniskowym boksie jest głęboko nieszczęśliwy. Wyskakując z kojca, pędzi jak szalony, wyrywając bark wolontariuszowi. Na szczęście nie jest psem dużym, więc utrzymanie go na smyczy nie stwarza bardzo dużego problemu. Poza ogrodzeniem schroniska uspokaja się i ładniej chodzi na smyczy. Regularne spacery powinny sprawić, że Nero nie będzie tak kłopotliwym spacerowiczem.

Jego ekscytacja na widok innych psów wzrasta wprost proporcjonalnie do długości pobytu w boksie. Gdy Nero jest wyspacerowany i zmęczony, na psy reaguje spokojniej i obszczekuje je tylko dla zasady. Gdy jednak brakuje mu spaceru, jest bardziej hałaśliwy. Na wybiegu uwielbia ganiać za piłką, bawić się i nadstawić brzuch do głaskania. Ten spragniony ruchu psiaczek oczekuje od człowieka, że ten będzie równie skory do zabawy jak on.

Dla Nero szukamy opiekuna, który prowadzi aktywny tryb życia i jest gotowy na pracę z tym żywiołowym psiakiem.

Kontakt do wolontariusza: 605437786; 601891868