Back to ADOPTOWANE

Nala

NALA P 54/10/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2017
ROZMIAR: MAŁY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: PAŹDZIERNIK 2019

Kategoria:

Opis

Nala ma dopiero 2 lata. Została znaleziona i przywieziona do schroniska. Na początku nie potrafiła się odnaleźć w azylu, a ciasny boks, hałas i duża liczba psów dookoła była dla niej bardzo stresująca. Nie dawała do siebie podejść czy założyć smyczy, broniła się i uciekała.

Teraz Nala całkowicie się zmieniła. Jest bardzo spokojna, jeszcze trochę niepewna, ale powoli pokazuje, że lubi przebywać w towarzystwie człowieka. Nie narzuca się, ale wyraźnie widać, że głaskanie sprawia jej przyjemność. Jest odrobinę płochliwa i łatwo ją wystraszyć. Nie wykazuje jednak żadnych zachowań agresywnych, nawet w stresujących dla niej sytuacjach. W boksie mieszka z drugim psem, któremu stara się nie wchodzić w drogę. Nie powinna mieć problemu z towarzystwem drugiego psiaka w nowym miejscu zamieszkania.

Nala bardzo ładnie chodzi na smyczy, w ogóle nie ciągnie i idzie ładnie przy nodze. Jak na swój wiek jest bardzo spokojna i nie wyrywa się do biegania. Trzeba podchodzić do niej bardzo delikatnie i spokojnie, bo wtedy sunia widzi, że może komuś zaufać i czuje się bezpieczna. Sunia potrzebuje domu, gdzie będzie mogła się rozluźnić i poczuć się kochana. Poszukuje stabilnego kąta, który da jej bezpieczeństwo, wtedy otworzy się na człowieka bardziej niż w schroniskowych warunkach. W zamian za opiekę, odwdzięczy się ogromnym zaufaniem i psią wierną miłością.

Kontakt do wolontariusza: 609 443 221; 790 231 31; 530 189 280.