Back to ADOPTOWANE

Munia

MUNIA P 85/08/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2014
ROZMIAR: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: SIERPIEŃ 2019

Kategoria:

Opis

U Muni można pisać tylko w superlatywach. Ta śliczna suczka błąkała się i tak znalazła się w schronisku. Początkowo jej stan był opłakany a futro i skóra w fatalnym stanie. Obecnie sunia otrzymuje karmę hipoalergiczną i stopniowo wraca do zdrowia, a po poprzednich zaniedbaniach pozostały tylko rany na grzbiecie, które szybko się goją. Mamy nadzieję, że lada chwila nie będzie po nich śladu.

Munia jest przemiłą przyjacielską suczką, która jednak wobec człowieka zachowuje ostrożność. Lubi głaskanie i przytulanie, ale sprawia wrażenie niepewnej co do zamiarów homo sapiens. Potrafi spłoszyć się i przylgnąć do ziemi na widok postaci, której obecność ją zaskoczy. W chwilach niepewności czy lęku nigdy jednak nie okazuje agresji. Nawet na zdjęciach widać ostrożność Muni, która na wszelki wypadek porusza się skulona, jakby chciała uniknąć zagrożenia. Nie chcemy spekulować o jej przeszłości, ale nie tak zachowują się kochane i zadbane psy. Wobec innych psiaków Munia wykazuje zaciekawienie, stad ciągnie w ich kierunku, ale nie jest wobec nich agresywna.

W związku z delikatnością suni szukamy dla niej domu, który zapewni jej dużo czułości i powoli uwierzyć, że nic jej nie grozi. Jeśli miałyby w nim być dzieci, to tylko takie, które znają zasady obchodzenia się z wrażliwym psem. Munia to psinka, która wniesie do każdego domu wiele pięknych emocji, nie pozwólmy jej długo na niego czekać.

Kontakt do wolontariusza: 601 976 965