Back to DUŻE PSY

Kongo

KONGO P 47/06/23
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2019 r.
ROZMIAR: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD CZERWCA 2023

Kategoria:

Opis

Kongo jest z nami, ponieważ został oddany do okna życia. Jest dużym kundlem o pięknym wilczastym umaszczeniu, choć można w jego wyglądzie dostrzec pewne powinowactwo z kangalem. Nie znamy przyczyny zrzeczenia przez poprzednich właścicieli, ale mamy nadzieję, że jedynym powodem był brak możliwości zajmowania się tak dużym zwierzakiem.

W schronisku Kongo dał się poznać jako olbrzym o wielkim sercu, bardzo przyjaźnie nastawiony do ludzi. Zawsze wyczekuje wolontariuszy i cieszy się na ich widok. W boksie dużo uwagi poświęca opiekunom, czekając na głaski.
Podczas spacerów jest trochę mniej kontaktowy – w tym czasie chce zwiedzić jak najwięcej terenu i obwąchać wszystko, co się da. Na smyczy trochę ciągnie. Nie jest to bardzo uporczywe ciągnięcie, jednak przez jego gabaryty potrzeba trochę siły, żeby go zatrzymać.

Na wybiegu Kongo zmienia swoje nastawienie o 180 stopni i jest ogromnym przytulasem. Szuka uwagi człowieka i chce spędzać czas w jego towarzystwie. Widać, że jest to wielkolud, który potrzebuje znacznie więcej ruchu niż jesteśmy mu w stanie zapewnić w schroniskowych warunkach. Dużym atutem jest fakt, że bardzo lubi smaczki, przez co znacznie łatwiej jest z nim pracować nad pożądanym zachowaniem.

Kongo na większość mijanych psów nie zwraca uwagi, jednak zdarza się, że zaczepiony przez innego psa odpowie tym samym. W takich sytuacjach nie jest zawzięty w swoim zachowaniu. Zatrzymany przez opiekuna szybko odpuszcza i dalej zajmuje się swoimi sprawami. Jeśli przyszli właściciele mają już pod swoją opieką innego psa, to konieczny będzie równoległy spacer zapoznawczy. Nie wiemy, jaki ma stosunek do kotów.

Duży pies pełen optymizmu i z zawsze uśmiechniętym pyszczkiem czeka niecierpliwie na prawdziwy dom. Mamy nadzieję, że nie spędzi dużo czasu w schronisku!

Kontakt do wolontariuszy: 510 806 406 (Maciej)