Back to AKTYWNE

Jawor

JAWOR P 89/05/22
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2020
ROZMIAR: DUŻY
STERYLIZACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD MAJA 2022

RASA: AMSTAF MIX

Kategorie: ,

Opis

Jawor jest psem znalezionym na ulicy. Niestety nikt się po niego nie zgłosił, więc podejrzewamy, że ktoś celowo się go pozbył. Nie wiemy, jakie powody kierowały jego właścicielami pozbywającymi się psa w tak nieodpowiedzialny sposób, bo Jawor dał się poznać jako bardzo przyjacielski i wesoły psiak.

Oczywiście początki były trudne, bo nowe otoczenie w schronisku nie sprzyjało pokazaniu przez niego swoich zalet. Był bardzo wycofany i nieufny. Trauma minęła jednak bardzo szybko, kiedy przekonał się, że opiekujący się nim wolontariusze mają w stosunku do niego pokojowe i przyjacielskie zamiary. Bardzo się otworzył i wita z radością wszystkich, którzy się nim zajmują, wyprowadzają na spacery i przede wszystkim bawią się z nim.

Jest uroczym mixem amstafa posiadającym wszystkie zalety tej rasy. Jest wymarzonym towarzyszem zarówno długich spacerów, jak i zabaw na wybiegu. Do swoich pobratymców zachowuje się na zasadzie wzajemności; psy przyjaźnie odnoszące się do niego akceptuje, natomiast psy, które odnoszą się do niego agresywnie, traktuje podobnie. Nie lubi wizyt u weterynarza, wszelki dotyk obcej osoby może spotkać się z jego strony z warczeniem i ostrzegawczym „capnięciem”, dlatego zalecany na takich wizytach jest kaganiec, który nota bene pozwala sobie zakładać bez problemów.

Generalnie jest to psiak, który posiada tak dużo zalet, że można go z czystym sumieniem rekomendować do większości rodzin. Wymaga jednak opiekunów będących osobami aktywnymi i lubiącymi spędzanie czasu ze swoim czworonogiem.

Kontakt do wolontariusza: 601 446 752