Back to MAŁE PSY

Jackie

JACKIE P 34/08/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2018
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD SIERPNIA 2021

Kategoria:

Opis

Jackie został oddany do tzw. „ Okna Życia”, więc niewiele wiemy o jego przeszłości. Miał na sobie niebieskie szelki. Z ankiety wiadomo, że mieszkał w mieszkaniu.

Jackie jest żywiołowym, pełnym energii młodzieńcem, który kocha zabawę i jest spragniony kontaktu z człowiekiem. Jednak cierpliwość nie jest jego najmocniejszą stroną. Gdy pojawia się znajomy wolontariusz przy boksie, jest bardzo pobudzony, co komunikuje wkoło światu szczekaniem. Podczas zakładania sprzętu spacerowego bardzo się ekscytuje, obroża czy smycz staje się obiektem gryzienia i szarpania. Być może jest to spowodowane rozpierającą go energią, której nie jest w stanie spożytkować w „azylu”. Gdy już opuści mury schroniska i rozpoczyna się spacer, emocje powoli opadają i Jackie zachowuje się coraz spokojniej. Nie ciągnie na smyczy ani nie jest zainteresowany odbieganiem od opiekuna. Od czasu do czasu podchodzi na „porcje głasków”. Jednak gdy opiekun przystanie na dłużej, np. na krótka pogawędkę, to daje mu do zrozumienia, poprzez szczekanie i podskoki, że nie na tym spacer polega. Pięknie wykonuje komendę „siad”, co jest bardzo pomocne w okiełznaniu jego szaleńczych skoków czy szarpania smyczy. W zamian oczekuje „smaczka” i jeśli go nie dostaje lub opiekun się z tym ociąga, to próbuje go wymusić lub przyspieszyć szczekaniem. To on chce dyktować warunki wspólnych spacerów, więc jego nowy opiekun musi być bardzo konsekwentny.

Na spacerach ma problem z mijanymi psami, regularnie je obszczekuje, a jeśli są blisko, to wyrywa się w ich kierunku, co często poprzedza położeniem się płasko na ziemi. Boks zamieszkuje z innymi psami, z którymi stosunki są poprawne, jednak w pewnych sytuacjach, szczególnie gdy w grę chodzi jedzenie albo uwaga człowieka, dochodzi między mini do sprzeczek. W domu jest zalecane, by był jedynakiem, ponieważ bardzo rywalizuje o uwagę znajomych osób.

Jackie „wypatruje” opiekuna, która zapewni mu nie tylko odpowiednią dawkę ruchu, ale też zajęcia umysłowego, aby w dobry sposób mógł wykorzystać swoją energię.

Kontakt do wolontariusza: 515464338