Back to ADOPTOWANE

Hades

HADES P 135/06/22
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2020/2021
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: CZERWIEC 2022
W TYPIE RASY: ROTTWEILER

Kategoria:

Opis

Hades to piękny i grzeczny rottweiler. Do schroniska trafił oddany przez starszych ludzi, którzy sobie nie radzili z jego żywiołowością. Jest to młody pies, który wymaga aktywnego opiekuna. Równie dobrze odnajdzie się w domu z ogrodem, jak i w mieszkaniu w bloku, jednakże pod warunkiem zapewnienia mu sporej dawki ruchu. Trzy spacery dziennie, w tym jeden dłuższy połączony z zabawami to minimum. Taka aktywność spowoduje, że pies będzie się prawidłowo rozwijał, nie wyładowując nadmiaru energii na meblach i swoim opiekunie.

Hades bardzo źle znosi schroniskowy zgiełk i bliską obecność innych psiaków. Jednak po wyjściu poza teren schroniska zmienia się praktycznie nie do poznania: spokojnie spaceruje, nie zaczepia psów na spacerze, przestaje ciągnąć na smyczy i słucha komend przewodnika. Próbuje też nawiązywać kontakt ze swoim opiekunem, na którego na terenie schroniska prawie w ogóle nie zwraca uwagi. Powinien trafić do domu z opiekunami, którzy mieli już do czynienia z podobnymi psami, oraz są osobami spokojnymi i opanowanymi, a zarazem konsekwentnymi.

Hades po bliższym poznaniu otwiera się i staje się kapitalnym kompanem zabaw i spacerów. Trzeba dobierać mu odpowiednich psich kompanów do harców, gdyż nie z każdym psem zawiera miłą znajomość. Szczególnie denerwuje się na psy, które na niego warczą i szczekają. Przed adopcją zalecamy kilka spotkań zapoznawczych z Hadesem by móc lepiej go poznać, oraz dać mu poznać siebie.

Rottweilery wbrew obiegowej opinii nie są psami agresywnymi i bardzo przywiązują się do swoich opiekunów i członków stada. Hades jest tego najlepszym przykładem.

Kontakt do wolontariusza: 601 446 752