Back to ADOPTOWANE

Floki

FLOKI P 11/01/23
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2020
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD STYCZNIA 2023

Kategoria:

Opis

Floki to około trzyletni pies w typie bulteriera. Trafił do schroniska kilka miesięcy temu zrzeczony z powodu agresywnych zachowań na dźwięki włączanych urządzeń elektrycznych typu suszarka czy odkurzacz. Po krótkim pobycie w schronisku został adoptowany, ale po dwóch miesiącach ponownie został zwrócony z powodu pilnowania zasobów. Niestety obawiamy się, że osoba która go adoptowała nie poświęcała mu wystarczająco dużo czasu na pracę z nim i szkolenie.

Floki jest psem bardzo impulsywnym i łatwo wpada w stan ekscytacji. Potrzeba mu odpowiedzialnego, konsekwentnego i znającego potrzeby rasy opiekuna. Psu trzeba poświęcić sporo czasu na szkolenie i spokojne wprowadzanie go w nowe środowisko. Jest bardzo pojętnym psem, uczy się szybko, uwielbia aportowanie i dostawanie smaczków. Jest jak Speedy Gonzales – nie ma na nic czasu poza zabawą w aportowanie nagradzaną oczywiście smaczkami.

Jest świetnym psychologiem i dobrze wie, z kim na co może sobie pozwolić, więc osoby, które nie zapracują swoim postępowaniem u niego na autorytet będą przez niego lekceważone, a w późniejszym czasie zastraszane i atakowane. Dlatego wymarzonym opiekunem dla Flokiego jawi nam się osoba posiadająca doświadczenie z tą rasą, najlepiej bez dzieci i innych zwierząt w domu.

Jego stosunek do innych psów nie jest zdecydowanie negatywny, potrafi spokojnie spacerować z sukami większych ras, które mają poczucie własnej siły i nie ulegną jego natrętnemu zachowaniu, karcąc go, ale nie atakując. Stosunek do małych rozszczekanych psiaczków ma zdecydowanie negatywny i reaguje na nie agresją.

Sądząc po tym jak szybko przepracowaliśmy z nim np. oddawanie aportu i czekanie na jego ponowne rzucenie, nie powinien mieć problemów z pilnowaniem zasobów, oczywiście przy odpowiednim z nim postępowaniu.

Kontakt do wolontariusza: 601446752

fot. Izabela Czarny