Back to ŚREDNIE SUKI

Fanka

FANKA P 12/03/22
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2015
WIELKOŚĆ: ŚREDNI MNIEJSZY
KASTRACJA:
W SCHRONISKU OD: MARCA 2022

 

Kategoria:

Opis

Fanka trafiła do nas z Ukrainy w marcu 2022 roku. Jest delikatną i spokojną suczką. To nasz psi aniołek ❤️. Pewnie, gdyby była zdrowym psiakiem od dawna cieszyłaby się domkiem… Niestety ta słodka, czarna suczka ma niedowład tylnych łapek 💔.

Obecnie w schronisku mamy aż 5 psiaków, które jeżdżą na wózeczkach.
Fanka poza weteranem Sierpniem jest tą, która najdłużej czeka na dom. Cięgle wierzymy, że ktoś zakocha się w jej łagodności i zaopiekuje się nią. Adopcja psa na wózku nie jest niemożliwa. Czasem zdarza się taki cud.

Choć opieka nad psiakiem z niedowładem wymaga odpowiedzialności, nie jest to nic skomplikowanego. Psiak w domku porusza się bez wózeczka. Często chodzi w skarpetkach na tylnych łapkach lub ma je zabandażowane, żeby sobie ich nie obtarł. Na spacer psiaka ubieramy w wózeczek. Praktyka czyni mistrza i wystarczy spróbować kilka razy, żeby się tego nauczyć. Fanka jest bardzo grzeczna i cierpliwa podczas zakładania. Ze względu na niedowład psinka nie kontroluje swoich potrzeb fizjologicznych. Trzeba ją odsikiwać 3 razy dziennie, przyciskając ją w odpowiednim miejscu na brzuszku.

Fanka do nowych osób bywa nieśmiała, jednak wystarczy poświęcić jej chwilę i dać kilka smaczków a każdego obdarzy ogromem miłości ❤️. Szybko przywiązuje się do człowieka. Lubi być głaskana i leżeć obok człowieka. Bardzo lubi także psie towarzystwo. Mieszka w boksie z innymi psiakami z niedowładem. Fanka kocha inne pieski tak bardzo, że sama nie chce spacerować. Tylko w towarzystwie innych piesków pędzi na swoim wózeczku. Dlatego dla Fanki idealny byłby dom z innym pieskiem.

Niestety choć w schronisku Fanka ma odpowiednią opiekę i miłość wolontariuszy, to bardzo potrzebuje swojego człowieka. Coraz gorzej znosi samotność i niestety zaczyna gryźć swoją łapkę. W domu pod stałą opieką na pewno byłoby łatwiej jej przypilnować, aby nie ściągała sobie opatrunki i aby rana całkowicie się zagoiła.

Bardzo prosimy o cud, czyli dom dla tej kochanej psinki.

Kontakt do wolontariusza: 503 081 921