Back to ADOPTOWANE

Fado

FADO P 27/08/17
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2015 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: SIERPIEŃ 2017 r.

Kategoria:

Opis

Fado jest 4-letnim rudym kundelkiem. Ma stojące uszka, zakręcony ogonek i krótką, ale równocześnie mięciutką sierść idealną do głaskania. Został adoptowany jako szczeniak i zwrócony po kilku latach z powodu agresji, o której poinformowała była właścicielka. W schronisku Fado nie wykazuje jednak żadnych negatywnych zachowań. Wręcz przeciwnie – jest psiakiem, który szuka kontaktu z człowiekiem, kocha być głaskany, często sam przychodzi żeby się poprzytulać. Na początku był trochę wycofany i bał się obcych osób oraz smyczy. Teraz jest całkiem inny. Widać, że bliskość znanych mu osób sprawia temu psiakowi wielką przyjemność. Często wskakuje na ławkę, gdzie akurat siedzi wolontariusz, siada obok i prosi o pieszczoty. Czas spędzany na wybiegu poświęca właśnie ludziom a nie zabawie z innymi psami czy po prostu bieganiu.

Na spacerach ładnie chodzi na smyczy i nie wyrywa się do innych psów. Często chodzi na dłuższe spacery poza teren schroniska, więc ruch nie jest mu obcy. Z pewnością w nowym domu cieszyłby się, gdyby miał okazję jeździć na wycieczki ze swoimi opiekunami. W boksie mieszka z innymi psami, z którymi dobrze się dogaduje. Już wielu kolegów dzieliło z nim boks i z żadnym nie miał problemów w kontaktach. Jest bardzo towarzyski i na pewno dogadałby się z drugim psiakiem w nowym lokum, pod warunkiem, że ten drugi będzie równie przyjaźnie nastawiony. Nie znamy jego stosunku do kotów.

Fado jako wielki pieszczoch lubi także czesanie. Przy innych zabiegach, takich jak obcinanie pazurków również nie protestuje, jest bardzo cierpliwy i spokojny. Nie wiemy, co działo się z tym psiakiem w poprzednim domu, ale w schronisku nigdy nie wykazał cienia agresji. Niedawno Fada ktoś wypatrzył, ale adopcja skończyła się po 3 dniach i nie była to wina naszego rudzielca. Został zwrócony, ponieważ psu rezydentowi nie odpowiadało jego towarzystwo.

Fado wydaje się być psem idealnym. Jest spokojny i opanowany, ale ma dużo energii. Kocha wszystkich ludzi i wszystkie psy. Jest pozytywnie nastawiony do świata, przyjacielski i teraz już całkiem się otworzył. Zasługuje na dom i rodzinę, której poczuje się częścią, i w której nigdy nie zabraknie rąk do głaskania. Odnajdzie się przy boku zarówno aktywnych właścicieli, jak i spokojnej rodziny. Jest średniej wielkości czworonogiem, więc zarówno dom, jak i mieszkanie będą dla niego tak samo odpowiednie. Najważniejsi są ludzie, którzy go przygarną i będą zawsze przy nim.

Fado jest cudownym psem i wystarczy tylko dać mu szansę, poznać go i przyjąć ogrom miłości dla człowieka, jaki w sobie kryje. Fada nie da się nie polubić i nie pokochać!

KONTAKT DO WOLONTARIUSZEK: 507-826-269, 790-231-318, 530-189-280