Back to AKTYWNE

Ester

ESTER P 80/08/22
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2018
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU: OD SIERPNIA 2022
W TYPIE OWCZARKA BELGIJSKIEGO MALINOIS

Kategorie: ,

Opis

Ester to piękny pies w typie owczarka belgijskiego malinois. Do schroniska trafił po śmierci swojego właściciela.

Z początku był nieufny i potrzebował trochę czasu, żeby zrozumieć nową sytuację, w jakiej się znalazł. Aktualnie, mimo że mijających jego boks wciąż obszczekuje, w bezpośrednim kontakcie jest bardzo pozytywnie nastawiony do człowieka. Jest młodym psem w typie rasy pracującej, dlatego przyszły właściciel musi być gotowy na wyzwania i poświęcenie mu czasu i uwagi.

Na smyczy, zwłaszcza tuż po wyjściu z boksu, bardzo mocno ciągnie i prze jak najszybciej do przodu. Jest jednak skłonny do współpracy z człowiekiem i odpowiednio poprowadzony potrafi się wyciszyć i iść spokojniej. Mimo to potrafi się wyrwać i pociągnąć w interesującym go kierunku. Ze względu na to, że jest silnym psem, szukamy dla niego właściciela, który poradzi sobie z nim również zwyczajnie fizycznie.

Obok mijanych psów przechodzi grzecznie, obojętnie, jednak wiemy że w poprzednim domu był agresywny do psów i kotów. Ester chętnie współpracuje w zamian za smakołyki 😉 Umie wykonać podstawowe komendy i ma potencjał do dalszej nauki i szkolenia.

To wciąż młody pies, który u osoby mającej wiedzę o tej rasie stanie się wspaniałym towarzyszem 🙂

Kontakt do wolontariuszy: 605437786, 690477313