Back to ŚREDNIE PSY

Disel

DISEL P 46/10/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2013
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: PAŹDZIERNIKA 2021

Kategoria:

Opis

Disel to dorosły piesek w typie staffika. Do schroniska trafił w październiku 2021 roku. Został znaleziony na terenie Nowej Huty. Niestety nikt się po niego nie zgłosił. Czyżby kolejny porzucony pies…? Na to wygląda. Mimo ogłoszeń na wielu grupach nikt się do niego nie przyznał.

Nam Disel dał się poznać jako miły, niesprawiający problemów piesek. Z początku kiepsko znosił pobyt w azylu, całe dnie przesypiał zrezygnowany w budzie. Po ukończonej kwarantannie zaczął wychodzić z nami na spacery, ożywił się i stał się weselszy. Na spacerach dziarsko maszeruje przed siebie. Czasem się zatrzyma, aby poobserwować sobie otoczenie czy podejdzie na jakieś głaski i krótki odpoczynek. Na smyczy chodzi bardzo ładnie, podchodzi też na poczęstunek i pieszczoty. Podczas spacerów ignoruje psy, a jego bezpośredni stosunek do innych czterołapych zweryfikujemy na najbliższych przechadzkach. Boks zamieszkuje samotnie.

Disel nie potrzebuje dużo ruchu. Po nieforsownym spacerze wraca do boksu, by zakopać się pod kołderkę. 😊 Lubi się bawić, gdy dostanie szarpak, jest tak pochłonięty żuciem, że wręcz nieobecny. Gryzaki też bardzo lubi 😉

Psiak wobec ludzi jest przyjazny i miły. Szukamy mu dobrego domu, który podejmie odpowiedzialną decyzję i zaoferuje mu miłość i bezpieczeństwo już na zawsze.

Kontakt do wolontariusza: 601446752