Back to ADOPTOWANE

Całusek

CAŁUSEK P 85/07/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2018
RASA: LABRADOR MIX
WIELKOŚĆ: DUŻY
W SCHRONISKU OD: LIPIEC 2020

Kategoria:

Opis

Imię, które otrzymał Całusek przy przyjęciu do schroniska, okazało się nad wyraz trafnie dobrane. Ten wspaniałej urody psiak o posturze gladiatora obdarzony jest wyjątkowo przyjacielskim charakterem, co przejawia się w rozdawaniu całusków i cmoczków każdej napotkanej na drodze osobie. Aż trudno uwierzyć, że ktoś zgubił bądź porzucił go po około 2 latach wspólnego życia, bowiem na tyle szacowany jest wiek naszego bohatera.

Całusek jest absolutnym admiratorem życia. Kocha biegać, skakać i pływać, w czym nie przeszkadza mu nawet niewielka nadwaga, która powoduje, że sapie i dyszy, a mimo to wciąż nie myśli o odpoczynku. Aby upewnić się, że nie czas jeszcze na koniec spaceru, na wszelki wypadek Całusek sam przez większość czasu trzyma smycz w zębach. Jako samowyprowadzający się pies być może dlatego trafił finalnie do schroniska. Czy mógł komuś uciec? Raczej to wątpliwie, bo na spacerze niemal przez cały czas nie spuszcza z oczu człowieka, z którym maszeruje.

Co mogło być przyczyną jego porzucenia? Być jego zalety stały się dla kogoś wadą. Całusek potrzebuje ruchu i zajęcia, a gdy go nie ma, domaga się wciąż uwagi, co niektórzy mogą odbierać już jako nachalność. Jest również silnym psiakiem, który próbuje żywiołowo witać się z innymi czoworonogami. Nawet po długim spacerze, mimo zmęczenia, gdy zbliżamy się do schroniskowego boksu, rośnie w nim opór, gdyż doskonale wie, że to już koniec atrakcji. Zwabiony wreszcie do swojego lokum (łakomstwo zawsze w nim jednak wygrywa), za żadną cenę nie chce w nim zostać sam, próbując powstrzymać wychodzącego wolontariusza lub wyciskać się przez drzwi.

Całusek to psiak noszący serce na łapie, ale trochę rozpuszczony i niewychowany. Adoptująca go osoba zyska przyjaciela, który każdy kolejny dzień uczyni radosnym. Aby jednak nie utonąć w tej radości, potrzeba Całuskowi poświęcić sporo czasu i energii, a przede wszystkim nauczyć go odrobiny manier – z korzyścią dla siebie i dla niego. Kto podejmie się tej misji, z pewnością nie będzie żałował tej decyzji do końca życia.

Kontakt do wolontariusza: 605437786