Back to ADOPTOWANE

Bracco

BRACCO P 103/10/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2014
KASTRACJA: TAK
ROZMIAR: DUŻY
W SCHRONISKU OD: PAŹDZIERNIKA 2019

Kategoria:

Opis

Bracco to piękny pies w typie krótkowłosego owczarka niemieckiego. Znaleziono go na budowie, gdzie został przywiązany. Ktoś niestety w tak paskudny sposób „pozbył” się przyjaciela… Psiak był wychudzony, w złym stanie fizycznym, z licznymi zmianami skórnymi. Podczas hospitalizacji w schronisku jego kondycja znacznie się polepszyła, a psiak odzyskał prawidłową wagę. Ze względu na problemy ze skórą Bracco musi spożywać karmę dla alergików. Więcej informacji na temat jego stanu zdrowia, można uzyskać u schroniskowych weterynarzy.

Bracco, jak przystało na przedstawiciela swojej rasy, jest żywiołowym, inteligentnym, bystrym psem. Co prawda nie wiemy wiele o jego przeszłości i dlaczego ktoś go porzucił, nam jednak nie sprawia większych problemów. Ktoś kiedyś poświęcił Bracco czas i nauczył go komend (takich jak: siad, podaj łapę, waruj, zostań, daj głos), które psiak wykonuje ochoczo i entuzjastycznie. Bardzo lubi także, gdy nagrodą za dobrze wykonane zadanie jest rzut piłką. Bracco pięknie aportuje, a za piłkami – w każdej formie – wprost przepada. Chętnie „przytuli” zarówno te mniejsze, jak i te gigantyczne, a także wszelkiego rodzaju zabawki. 😉 Gdy psiak widzi piłkę na podmianę, bardzo ładnie oddaje tę, którą właśnie przyniósł. Mógłby właściwie aportować bez końca…  Zdarza mu się nawet z nudów w boksie wrzucać piłkę do miski z wodą, a potem ją wyławiać. Nasz przyjaciel jest komunikatywny, skory do nauki i współpracy, stąd szkoda byłoby zmarnować potencjał, jaki posiada. Przyszły opiekun – poza odpowiednią dawką ruchu – powinien zapewnić psiakowi także ćwiczenia np. posłuszeństwa czy chociażby utrwalanie tego, co Bracco już potrafi. Egzekwowanie komend oraz nauka to sama przyjemność w relacjach z tym psem. 

Ten piękny owczarek nie lubi nudy i bezczynności. Nie odnajdzie się jako kanapowiec, a krótkie rundki wokół bloku w ramach spacerów nie zapewnią mu odpowiedniej dawki ruchu, której niewątpliwie potrzebuje. Długie przebywanie w schroniskowym boksie nie służy mu, więc psiak często znajduje sobie jakieś zajęcia w rodzaju przesuwania podestów czy misek… Bracco szuka sposobów, by wykorzystać swoje pokłady energii, niestety warunki schroniskowe nie za bardzo pozwalają na długie, porządne spacery i zapewnienie psu tylu zajęć, ruchu i uwagi, ilu naprawdę potrzebuje.

Jeśli chodzi o stosunek do ludzi Bracco jest miły, kontaktowy i przyjacielski. Chętnie przychodzi do człowieka i lubi być głaskany. Na smyczy chodzi raczej ładnie, ale może szarpnąć na widok psów. Należy mieć na uwadze, że psiak jest silny i nie przepada za swoimi kompanami. Jak na razie reaguje na nich na tyle źle, że poszukujemy dla niego domu, gdzie będzie psim jedynakiem.

Kontakt do wolontariuszy: 518 729 178; 605 43 77 86