Back to ADOPTOWANE

Bonus

BONUS P 102/02/19

PRZYBLIŻONA DATA UR: 2012 r.

WIELKOŚĆ: ŚREDNI WIĘKSZY

KASTRACJA: OCZEKUJE

W SCHRONISKU OD LUTEGO 2019

Kategoria:

Opis

Bonus to piesek w typie labradora, który po 7 latach został oddany przez właścicieli z powodu alergii dzieci… Byli opiekunowie nie postarali się o nowy dom dla wieloletniego członka rodziny i zostawili go w schronisku. Mimo tego Bonusek to jeden z najpogodniejszych schroniskowych piesków, który śmieje się całym sobą, prosząc każdą przechodzącą osobę, by zabrała go na spacer.

Piesek jest bardzo łagodny i pełen pozytywnej energii, która sprawia, że przed wyjściem z boksu cieszy się niczym wariat. Na spacerach jego ogonek kręci się jak śmigło, sygnalizując radość z przechadzki, stąd nawet po godzinnym marszu Bonusek niechętnie wraca do boksu. Na wybiegu zaaferowany zapachami zanurza się w swoim świecie, nie reagując na nawoływania czy dotyk. Wynika to prawdopodobnie z nowej sytuacji, w jakiej się znalazł – bez znanych mu osób i możliwości częstych spacerów. To piesek, który zachowuje uprzejmy dystans, ale w „swoim” człowieku zakocha się bez pamięci.

Bonusek na inne psy reaguje namiętnym szczekiem, zainteresowaniem i ekscytacją, w której nie ma jednak agresji. Po kilku minutach uspokaja się i spaceruje z kolegą w ciszy. Wolontariusze pracują nad przyzwyczajeniem pieska do obecności innych czterołapych. Oprócz tego psiak nie sprawia żadnych problemów, stąd mógłby trafić niemal do każdego, nawet niedoświadczonego, opiekuna.

Szukamy dla Bonuska domu z odpowiedzialnymi opiekunami, z którymi pozostanie już na zawsze. Stanie się tam słoneczkiem, które będzie radośnie świecić nawet w pochmurne dni.

Kontakt do wolontariusza: 601 976 965