Back to ADOPTOWANE

Bolek

BOLEK P 31/08/19
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2017 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD SIERPNIA 2019 r.

Kategoria:

Opis

Bolek to beżowy młody pies średniej wielkości, który został oddany przez właściciela do schroniska razem ze swoim bratem Lolkiem. Na początku pobytu tutaj był przerażony, bał się smyczy i człowieka, nie wykazał jednak nigdy w stosunku do wolontariuszy agresji. Stopniowo Bolek zaczął robić coraz większe postępy, otwierać się.

Obecnie chętnie wychodzi na spacery, a na widok człowieka nieśmiało macha ogonem. Z ochotą bierze smaczki z ręki, jednak nie czuje się jeszcze na tyle pewnie, żeby pozwolić się pogłaskać. Najlepiej czuje się w towarzystwie swojego nieco odważniejszego brata, którego nie odstępuje na krok. Jest bardzo z nim związany i w niego wpatrzony. W stosunku do pozostałych psów w boksie zachowuje się w sposób przyjacielski. Ładnie chodzi na smyczy i nie ciągnie, jednak przy jej zapinaniu trzeba wykazać się delikatnością, gdyż ta czynność bardzo go jeszcze stresuje. Na wybiegu chętnie zajmuje się węszeniem i eksploracją terenu.

Osoba decydująca się na adopcję Bolka musi być gotowa na pracę nad jego lękami oraz cierpliwie i ze spokojem pomagać mu bardziej się otworzyć i zaufać człowiekowi. Warto jednak poświęcić swój czas, bo dzięki temu można zyskać naprawdę wspaniałego przyjaciela.

Kontakt do wolontariusza: 507-826-269, 790-231-318