Biszkopt

BISZKOPT P 109/02/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2015
KASTRACJA: OCZEKUJE
ROZMIAR: ŚREDNI
W SCHRONISKU OD: LUTEGO 2020

Kategoria:

Opis

Biszkopt to około pięcioletni piesek, który przybył do krakowskiego schroniska w lutym bieżącego roku. Do azylu trafił po rocznym pobycie w hotelu dla psów. Został tam umieszczony po tym, jak inspektorzy KTOZ odebrali go interwencyjnie byłym właścicielom. Pies był trzymany na łańcuchu w bardzo złych warunkach. Od pracowników hotelu udało się dowiedzieć, że podczas rocznego pobytu w placówce Biszkopt sprawiał im nieco problemów. Najtrudniej było opanować jego lęk separacyjny, który przejawiał skakaniem po meblach, szczekaniem i dyszeniem, gdy był pozostawiony w pomieszczeniu bez opiekuna. Biszkopt podobno boi się również innych psów i nie radzi sobie w kontaktach z nimi.

W schronisku Biszkopt dał się poznać jako spokojny i przyjacielski psiak. Od pracowników hotelu udało się dowiedzieć, że Biszkopt nie przepada za innymi psami. Jednak w azylu informacja ta nie znalazła potwierdzenia. Biszkopt zamieszkuje obecnie boks z psim kolegą i nie dochodzi między nimi do spięć. Istnieje więc szansa, że po odpowiednim zapoznaniu i przy właściwym podejściu przyszłych opiekunów Biszkopt mógłby dzielić dom z innym psiakiem. W schronisku Biszkopt nie przejawia również objawów lęku separacyjnego. Pozwala wolontariuszom na swobodne wyjście z boksu, a pozostawiony bez opieki nie wpada w panikę.

Poza tym Biszkopt jest psem o łagodnym i przyjacielskim usposobieniu. Potrafi także ładnie chodzić na smyczy. Początkowo trochę za nią ciągnie, ale gdy emocje związane z wyjściem z boksu opadną, jest w stanie dostosować swoje tempo do wolontariusza. Ponadto na spacerach Biszkopt ignoruje inne psy. Psiak reaguje na przywołanie i chętnie przychodzi po smaczki. Mimo że nie jest największym amatorem pieszczot, daje się pogłaskać i nie ucieka przed dotykiem.

Biszkopta polecamy rodzinom prowadzącym raczej spokojny tryb życia. Psiak powinien trafić do osoby, która ma doświadczenie w pracy z psami cierpiącymi na lęk separacyjny lub gotową na podjęcie się takiego wyzwania. Może trafić również do osób pracujących w domu, które przynajmniej początkowo większość czasu spędzałyby z psem. Przed adopcją zachęcamy do konsultacji z naszymi behawiorystami, którzy wyjaśnią, czym dokładnie jest lęk separacyjny i jakie są najlepsze metody, by nauczyć psa zostawania samemu w domu. Jesteśmy pewni, że satysfakcja z postępów w pracy z Biszkoptem na pewno będzie dla opiekunów wielką nagrodą. Jeszcze raz polecamy tego cudownego psiaka do adopcji. Biszkopt nie może się już doczekać, kiedy wreszcie pozna swoją nową rodzinę.

Kontakt do wolontariuszek: Justyna 605 988 388, Magda 601 976 965