Back to ADOPTOWANE

Bilbo

BILBO P 61/08/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA:
ROZMIAR: MAŁY
KASTRACJA:
W SCHRONISKU OD: SIERPNIA 2021

Kategoria:

Opis

Bilbo to młody, doświadczony licznymi przykrościami psiak. Pierwsze kroki w schronisku stawiał z kagańcem na pyszczku i metką psa agresywnego. Owszem, nie było to bezpodstawne. Mimo niepozornego wyglądu Bilbo odnosił się z mocną rezerwą do nowo poznanych osób. Nie potrzebował jednak wiele czasu, by po kilkunastu minutach w boksie, spokojnym i delikatnym podejściu, pozwolił wziąć się na pierwszy spacer.

Byliśmy pewni, że psiak będzie problematyczny również na spacerze, jednak ku zaskoczeniu wszystkich, Bilbo tuptał grzecznie obok wolontariuszy na całkowicie luźnej smyczy. Kolejne przywitania w boksie były dużo bardziej wylewne: a to dał się pogłaskać po głowie, a to kolejnym razem sam przewrócił się na plecy, żądając głaskania po brzuszku. Również moment założenia obroży już na stałe nastąpił zaskakująco szybko w stosunku do opinii, jaką cieszył się wśród personelu. Wraz z kolejnymi spacerami psiak otwierał się coraz bardziej, a w trakcie marszu podchodził i sprawdzał, czy wolontariusz na pewno mu towarzyszy. Regularnie przytulał się też do swojego kolegi z boksu i choć chłopaki nie zawsze się lubią, to na pierwszych spacerach byli dla siebie dość dużą ostoją. Bilbo prawdopodobnie z chęcią wprowadziłby się do mieszkania z drugim psem, pod warunkiem wielokrotnego zapoznania, ponieważ na spacerach ma problemy z mijanymi psiakami.

Wierzymy, że znajdzie się dla niego odpowiedni człowiek, najlepiej z doświadczeniem, dozą cierpliwości i ogromem smaczków – Bilbo jest dosłownie jak odkurzacz i zjada wszytko, co podetkniemy mu pod nos. I choć w schronisku jest dopiero od niedawna, zrobił już ogromne postępy, które wystarczy dalej pielęgnować w domu.

Kontakt do wolontariusza: 784 013 800