Back to ADOPTOWANE

Bella

BELLA P 12/02/21
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2019
ROZMIAR: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: LUTY 2021

Kategoria:

Opis

Bella nie na wyrost otrzymała swoje imię. Ta piękna suczka w typie owczarka niemieckiego przyciąga wzrok swoją urodą. Została oddana do okna życia, stąd jej wcześniejszych losów nie znamy. Próbujemy więc czytać z jej obecnego zachowania, co wydarzyło się w jej przedschroniskowym życiu.

Wygląda na to, że sunia była psiakiem podwórkowym. Z jednej strony bardzo ładnie wykonuje podstawowe komendy, które ktoś z nią wcześniej pieczołowicie ćwiczył, z drugiej niezbyt dobrze opanowała sztukę chodzenia na smyczy – kręci się na niej chaotycznie, czasami wpada pod nogi lub ciągnie do przodu. Sunia czuje się niepewnie w nowej rzeczywistości, stąd jej towarzyszka z boksu – równie urodziwa Liska – jest dla niej wsparciem. Łatwiej w jej obecności zapiąć Bellę na sprzęt spacerowy, przed czym sunia odrobinę się uchyla, czy rozchmurzyć ją na spacerze, gdy się czegoś przestraszy. Jej nieśmiałość jest jednak nie tylko efektem schroniska – sunia jest raczej uległa wobec człowieka i co nieco wystraszona. Jednocześnie jednak drzemie w niej dusza przytulakabardzo lubi głaskanie, chętnie przychodzi do człowieka, by po chwili rozciągnąć się przy nim i odsłonić brzuch do miziania. Na widok innych psów Bella się ekscytuje, choć współdzieli z koleżanką boks. Być może spacery są dla niej taką nowością, że nie opanowała jeszcze savoir vivre’u, jaki powinien obowiązywać na przechadzce 😉

Już w schronisku widać, że ta młodziutka, 2-letnia suczka zapowiada się na wspaniałego towarzysza. Jest bardzo mądra, pojętna i całą sobą nastawiona na kontakt z opiekunem. Zazdrościmy temu, pod czyje skrzydła trafi ten wspaniały pies!

Kontakt do wolontariuszki: 601 976 965