Back to ADOPTOWANE

Baster

BASTER P 50/05/17
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2012 r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
RASA: OWCZAREK NIEMIECKI
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: 12 MAJA 2017 r.

Kategoria:

Opis

Cokolwiek by nie napisać o Basterze, będzie to tylko namiastka informacji, ponieważ Baster należy do psów niezbyt wylewnych i bardzo tajemniczych. Informacje o sobie dawkuje niezwykle oszczędnie, jakby czekał, aż ktoś sobie na nie zasłuży. To co przeszedł, wie tylko on sam, ale miało to znaczący wpływ na jego stosunek do ludzi i ograniczone zaufanie, jakim ich obdarza. Jeżeli ktoś zdecyduje się przygarnąć Bastera, będzie musiał przyjść do niego przed adopcją kilkakrotnie uzbrojony w rozsądną ilość smakołyków. Baster jest łakomczuchem, należy jednak pamiętać, że nadwaga nie jest jego sprzymierzeńcem.

Baster trafił do schroniska po wypadku komunikacyjnym, w wyniku, którego została uszkodzona jego tylna lewa noga. Mało brakowało, by ją stracił, ale szczęśliwie na drodze Bastera stanął dr Raska z Ostrawy. Dzięki odpowiedniemu leczeniu zniknął stan zapalny i noga pozostała na swoim miejscu. Obecnie Baster wymaga rehabilitacji, aby nauczył się odciążać zdrową nogę.

Jaki jest Baster po dwóch latach znajomości? Nie oczekuje głaskania ani przytulania, chyba że wyczuwa obecność smakołyków, wtedy potrafi zapomnieć nawet o chorej nodze. Mimo dystansu wobec opiekuna potrafi też się wygłupiać, zwłaszcza gdy biega po wybiegu bez smyczy. Cieszą go spacery, które nie muszą być szczególnie długie. Ładnie chodzi na smyczy, a na inne psy reaguje szczekaniem, tylko jeśli go zaczepiają. Mógłby zamieszkać ze spokojną, niedominującą suczką, co udowodnił, gdy dzielił boks z labradorką Bunią, która szczęśliwie została już adoptowana. Przed adopcją psy będą musiały się poznać na spacerze bądź podczas zabawy na wybiegu.

Baster nie przepada za zabiegami pielęgnacyjnymi i wizytami u weterynarza (konieczny kaganiec). W boksie utrzymuje czystość. Jest mądrym i wrażliwym psem o niewykorzystanym potencjale, który potrzebuje jedynie spokoju, pracy nad jego emocjami i zrównoważonych, doświadczonych opiekunów. W zamian ma dużo do zaoferowania.

Ze względu na chorą nogę poszukujemy dla Bastera domu z ogrodem bądź mieszkania na parterze. Baster nie nadaje się do kojca.

Kontakt do wolontariusza: 609 443 221