Back to AKTYWNE

Zeus

ZEUS P 11/09/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2019
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: WRZESIEŃ 2020

Kategorie: ,

Opis

Młody półtoraroczny Zeus to przepięknej urody psiak o krótkiej lśniącej, czarnej sierści i sylwetce gończego. Trafił do schroniska oddany do okna życia przy ul. Floriańskiej.

Zeusek bardzo entuzjastycznie reaguje na obecność człowieka, potrafi łasić się i przytulać do wolontariuszy nawet przez kraty swojego boksu, a kiedy przychodzi pora na spacer, wprost szaleje z radości. Bez problemu daje sobie założyć obroże i zapiąć smycz. Czasem nawet udaje mu się opanować ekscytacje i usiąść na 3 sekundy, ułatwiając tym samym zadanie wolontariuszowi 🙂.

Wyjście z boksu i przejście przez teren schroniska stanowi już małe wyzwanie, bo Zeus ciągnie i obszczekuje wszystko dookoła. Trzeba to wybaczyć młodemu, energicznemu psu, który przez większość czasu jest zamknięty, sam w schroniskowym boksie.

Poza terenem azylu psiak uspokaja się. Dalej idzie swoim tempem, czasem wolniej, czasem szybciej, zależnie od nastroju, zapachów i innych napotkanych na drodze bodźców. Na spacerach równoległych potrafi już całkiem spokojnie maszerować obok psiego towarzysza pod warunkiem, że ten jest tolerancyjnym i opanowanym przewodnikiem. Mijane psy entuzjastycznie obszczekuje, nie odpuszcza również rowerzystom. Nie pogardzi smaczkiem, ale nie jest łakomczuchem. Na pewno doceniłby opiekuna biegacza lub fana innej formy aktywnego spędzania czasu.

Generalnie Zeus to wulkan energii i – co ważne – nieprzejawiający nawet cienia agresji wobec człowieka. Szuka w miarę możliwości doświadczonego opiekuna, który nauczy go życia w psio-ludzkim świecie i będzie umiał zapanować nad jego żywiołową naturą. Psiak zaprasza do kontaktu z wolontariuszem i umówienia się na spacer przedadopcyjny.

Kontakt do wolontariuszki: 785 027 026