Back to DUŻE PSY

Misio

MISIO P 89/04/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2013
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: KWIECIEŃ 2019

Kategoria:

Opis

Ten piękny pies trafił do schroniska w wyniku interwencji. Po jego zachowaniu można stwierdzić, że człowiek poświęcał mu mało czasu – zarówno jeżeli chodzi o wychowanie, jak i po prostu bycie obok. Misio jest bardzo spragniony kontaktu, kocha bezgranicznie każdą osobę mijającą boks, uwielbia być głaskany i nie robi mu różnicy, czy jest to znany wolontariusz, czy obcy przechodzień.

Jego brak wychowania przejawia się głównie w tym, że Misio uważa się za małego pieska – podbieganie i przytulanie się z całej siły swoim obfitym, rasowym cielskiem jest codziennością. Na smyczy ciągnie, jednak jest to do opanowania, zwłaszcza jeżeli przed spacerem psiak zrobi parę kółek na wybiegu. Jest również bardzo inteligentnym psem, więc praca z nim nie będzie wyzwaniem. Dobrze odnalazłby się w domu z ogrodem, ale absolutnie nie jest to wymogiem – przy odpowiednim prowadzeniu Misio ucieszy się nawet z kawalerki.

Ten duży miś o energii dwulatka przepełniony jest ogromnym, zaraźliwym optymizmem – przyszły opiekun zyska wraz z przyjacielem chodzący (skaczący) antydepresant na 4 łapach. Misio w stosunku do psów jest bardzo ciekawski. Mimo że zdarza mu się trochę ekscytować na ich widok, jego podejście do innych czworonogów jest na ogół bardzo pozytywne. Po wcześniejszym zapoznaniu mógłby zamieszkać z psem rezydentem. Stosunek do kotów jest nieznany. Jeżeli chodzi o obecność dzieci, to Misio kocha wszystkich, natomiast należałoby go od początku uczyć większej delikatności, gdyż niechcący mógłby nadepnąć/popchnąć mniejsze dziecko. Intencje Misia są jak najlepsze, jednak w praktyce mógłby być niedelikatny. Jego ogromną zaletą jest to, że uczy się szybko, więc nie jest wykluczone, że po paru spacerach zapoznawczych nauczyłby się ostrożnie obchodzić się z istotami znaczenie mniejszymi od siebie.

Jeżeli przyszły właściciel zapewni psu regularny ruch i odpowiednie ćwiczenia, zyska cudownego przyjaciela.

Kontakt do wolontariusza: 787 863 969