Back to MAŁE PSY

Miluś

MILUŚ P 82/04/18
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2018
ROZMIAR: MAŁY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU: OD KWIECIEŃ 2018

Kategoria:

Opis

Miluś do schroniska trafił wraz z innymi psami w wyniku interwencji przeprowadzonej przez KTOZ w kwietniu 2018r., ale z uwagi na toczącą się sprawę sądową dopiero od czerwca tego roku możliwa jest adopcja zarówno jego, jak i odebranych razem z nim pozostałych piesków. Odebrane ze złych warunków psy były półdzikie, nieufne i bały się człowieka. Można przypuszczać, że raczej w ich krótkim życiu nie spotkało je wiele dobrego. Nie znały smyczy, spacerów, człowieka. Dopiero w schronisku dzięki zaangażowaniu pracowników, wolontariuszy i obecności innych czworonogów zaczęły się przełamywać i poznawać, co tak naprawdę oznacza towarzystwo człowieka i z jakimi korzyściami dla nich wiąże się jego obecność.

Miluś był jednym z psów, które stosunkowo szybko poczyniły postępy w kontakcie z człowiekiem. Na pewno miał w tym spory udział jego żywiołowy towarzysz z boksu, dzięki któremu Miluś zrozumiał, że znajomy człowiek w boksie nie zrobi mu nic złego, a wręcz przeciwnie jego obecność wiąże się z czymś przyjemnym. W stosunku do osób, których nie zna wciąż jest nieco wycofany i zdystansowany, ale znajomym wolontariuszom ufa i pozwala na bardzo wiele. Nadal nieco onieśmiela go hałas panujący w schronisku i dobiegające zewsząd szczekanie, ale znosi to dużo lepiej niż na początku.

Miluś jest bardzo kochanym, grzecznym i spokojnym pieskiem. Jest przyjacielski, lubi głaskanie i towarzystwo człowieka, a na wybiegu poza bieganiem jego ulubionym zajęciem jest podkradanie pozostawionej luzem smyczki 🙂 Na spacerach nieco ciągnie, ale to niewielki piesek, więc utrzymanie go na smyczy nie powinno stanowić większego problemu. Jest mądrym i bystrym pieskiem, więc przy regularnych spacerach na pewno szybko opanuje sztukę spokojnego chodzenia na smyczy. Jest przyjacielsko nastawiony do mijających go psich kolegów i lubi towarzystwo innych psiaków, więc idealnie byłoby gdyby trafił do domu, w którym jest już psi rezydent, by dalej mógł uczyć się życia z ludźmi i psami.

Pilnie szukamy domu dla tego cudownego pieska, aby nie musiał dłużej spędzać swoich młodzieńczych lat w schroniskowym boksie.

Kontakt do wolontariuszy: Magda 608-526-783 ; Justyna 605-988-388