Back to ADOPTOWANE

Mietek

MIETEK P 119/05/18
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2015 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI WIĘKSZY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: MAJ 2018 r.

Kategoria:

Opis

Mietek został oddany do schroniska przez właściciela z powodu agresji do psów. Rzeczywiście Miecio to ukryty amstaf w skórze owieczki i trzeba wiedzieć, że gdy ktoś go zirytuje, to nie ma uproś i potrafi pokazać swoją moc. Nigdy jednak w stosunku do osoby, którą poznał i pokochał. W schronisku wolontariuszom dał się poznać jako wesoły i przyjazny psiak, niesprawiający problemów na spacerach. Jest energicznym pieskiem, który na widok opiekuna skacze i nie potrafi ustać w miejscu. Zaraz po wyjściu z boksu uspokaja się i woli raczej krótkie przechadzki wypełnione głaskaniem i podziwianiem okolicy. Uwielbia wspólne spacery, spokojne zabawy z opiekunem oraz pieszczoty znajomych osób.

Z innymi psami Miecio umie maszerować bez awantur, jednak przy pierwszych kontaktach z nimi potrafi być natrętny i dominujący. W domu powinien być „jedynakiem”.

Niestety Mietek dość mocno broni wszelkich zasobów, zwłaszcza tych związanych z jedzeniem. Z tego względu Mietek szuka odpowiedzialnego opiekuna, który będzie chciał zmierzyć się z tym problemem. W czasie jedzenia nie wolno mu przeszkadzać, nie można też niczego zabierać mu na siłę, ponieważ od razu reaguje agresją.
Mimo to Miecio to piesek pełen dobrego humoru, z którym nikt nigdy nie będzie smutny. Ma cudownie ciepły i rozbrajający uśmiech, którym obdarza swojego opiekuna i któremu nie można się oprzeć. Rzadko kiedy spotyka się tak pozytywnego psa, który swoim roześmianym pyskiem poprawia każdemu nastrój. Wspaniały towarzysz dnia codziennego.

Kontakt do wolontariusza : 660 488 353, 601 446 752