Back to AKTYWNE

Goran

GORAN P 112/09/16
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2011r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI WIĘKSZY
W SCHRONISKU OD: 09.2016r.
KASTRACJA: TAK

Opis

Goran to pies, w którym drzemią niesamowite pokłady energii. Ma już 8 lat, ale zachowuje się jak roczny psiak. Podczas spacerów jest w ciągłym ruchu i dodatkowo rozładowuje energię szczekaniem. Już w boksie, gdy wejdzie się do niego, aby go zapiąć na smycz, zaczyna skakać i się niecierpliwić. Bardzo go cieszy możliwość wyjścia na świeże powietrze. Na smyczy potrafi ładnie iść przy nodze, ale ma dużo siły i nie można powiedzieć, że w ogóle nie ciągnie. Jednak kiedy trochę się wyszaleje, zwalnia tempo i idzie równo ze swoim wolontariuszem. Idąc, Goran raczej się nie wyrywa, chyba że widzi otwarte drzwi wybiegu, gdzie chce się jak najszybciej znaleźć. Może też startować do innych psów.

Kiedy już może biegać, wykorzystuje dany mu czas do granic możliwości. Uwielbia aportować piłki i wydaje się, że mógłby tak w nieskończoność. Trudno jest Gorana zmęczyć. Z radością na komendę siada, podaje w ekspresowym tempie łapkę i jest gotowy do kolejnego biegu za zabawką. Piłki ładnie przynosi i oddaje, ale najlepiej jest mieć drugą „na podmianę”. Goran lubi także przyjść do człowieka i trochę się poprzytulać. Ale nie trwa to zbyt długo, bo już musi gdzieś pobiec i sprawdzić coś, co go akurat zainteresowało. Czasami wydaje się, że nie do końca zdaje sobie sprawę ze swoich rozmiarów i siły. Boks zamieszkuje z mniejszym psim seniorem i nieraz zdarzyło mu się w niego wbiec. Oprócz tych sytuacji z kolegą dogaduje się bardzo dobrze. Jednak polecamy, aby w nowym domu był psim jedynakiem.

W schronisku Goran nie sprawia żadnych problemów, jednak ma za sobą 2 nieudane adopcje. Z jednej wrócił, ponieważ atakował kury, a z drugiej z powodu agresji wobec opiekunów. Z tego względu nie powinien zamieszkać w domu, gdzie są dzieci bądź mniejsze zwierzęta. Zapanowanie nad tak żywiołowym psem wymaga wiele zaangażowania. Obecnie schronisko oferuje pomoc behawiorystów i w przypadku Gorana dobrze by było z niej skorzystać. Najlepszym domem dla niego byłby taki, który zaspokoi jego potrzebę aktywności fizycznej. Długie spacery, czy wspólne bieganie powinny być dla Gorana codziennością. Wytrzymałość tego psiego wulkanu energii była już kilka razy sprawdzona podczas dogtrekkingów, na których dobrze się spisywał. Lubi także spacery nad Wisłę, gdzie w upalne dni wchodzi do wody się schłodzić.

Adopcja Gorana powinna być przemyślana i odpowiedzialna. Potencjalny właściciel musi być świadomy, że jest to wymagający psiak. Jednak, kiedy jego potrzeba ruchu zostanie odpowiednio zaspokojona, powinien okazać się wspaniałym kompanem. Goran jest towarzyski, kocha wspólną zabawę oraz bliskość człowieka. Zasługuje na dom, gdzie ktoś obdarzy go miłością i będzie mu poświęcał swoją uwagę. To już jego 6 rok w schronisku, nie licząc przerw na niestety nieudane adopcje. Ponad połowę życia spędził w ciasnym, schroniskowym boksie. To nie są warunki, w jakich Goran powinien żyć.

Kontakt z wolontariuszem: 507-826-269, 790-231-318