Back to ŚREDNIE PSY

Berni

BERNI P 125/01/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2017
ROZMIAR: ŚREDNI
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD STYCZEŃ 2020

Kategoria:

Opis

Berni to średniej wielkości, 3-letni psiak o smutnej i traumatycznej przeszłości, który do schroniska przyjechał znaleziony w okolicy gminy Pałecznica po interwencji pracownika KTOZ. Berni trafił do nas z sunią Benią po tym, jak psiaki zostały pozostawione na posesji bez żadnej opieki.

Berni to średniej wielkości, bardzo strachliwy pies, który swoją niepewność okazuje przez warczenie i kłapanie ząbkami. Mimo tych gróźb, psiak jak dotąd nikogo nie ugryzł, ze względu jednak na jego lękliwość wymagana jest rozmowa adoptującego ze schroniskowym behawiorystą. Psiak, aby dać się pogłaskać, potrzebuje czasu, gdy jednak już na to pozwoli, do końca spaceru jest o wiele przychylniejszy.

Psiak ładnie chodzi na smyczy, a wobec innych psów jest skrajnie troskliwy. Strachliwego kolegę z boksu broni ciałem przed ubraniem smyczy 🙂 a inne psy w trakcie spaceru ignoruje. Być może byłoby jednak lepiej gdyby pozostał jedynym pupilem w domu. Berni szuka domu z doświadczonymi ludźmi, najlepiej bez małych dzieci, w którym mógłby się otworzyć.

Kontakt do wolontariusza: 533 191 011