Back to ŚREDNIE PSY

Tajson

TAJSON P 16/03/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2012
WIELKOŚĆ: ŚREDNI WIĘKSZY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD MARCA 2020

Kategoria:

Opis

Tajson to piękny przedstawiciel american staffordshire terier. Potężny, wspaniałej postury. Robi wrażenie i z pewnością u niektórych budzi respekt. Mimo „groźnego” wyglądu Tajson jest łagodnym, bardzo sympatycznym psem, który śmiało zasługuje na miano… „cielaczka”. 😉

Gdyby nie tragedia jaką była śmierć Jego Pana, nadał wiódłby spokojne życie u jego boku. Sądzę, że do tej pory był szczęśliwym psem i nie zaznał traumatycznych wydarzeń w życiu. Jest bardzo ułożony i przede wszystkim ufny psem. Do nas trafił zadbany, w dobrym stanie.

Tajson został kupiony jako szczeniak z rodowodem FCI (uprzedzając wszelkie pytania, hodowca nie ma możliwości się nim zająć i nie zajmuje się już amstaffami). Tajson w domu mieszkał z suką rasy owczarek kaukaski. Po śmierci opiekuna przyjaciel rodziny zdeklarował się pomóc i zabrać oba pieski do siebie. Niestety Tajson w przeciwieństwie do suni totalnie nie dogadał się z kotami, które mieszkają w domu u pana. Zupełnie ich nie akceptuje. Mając te informacje, oczywiście będziemy mu szukać domu bez mruczków. Mimo dobrych chęci i starań Tajson trafił więc do krakowskiego schroniska.

„Cielaczek” jest bardzo łagodnym i delikatnym psem. Dodatkowym atutem jest fakt, że był wychowywany z dziećmi. Zna komendy. Na smyczy chodzi wzorcowo. Nie szarpie, nawet mijając w warunkach schroniskowych dziesiątki rozszczekanych psów. Sprawia wrażenie bardzo stabilnego i zrównoważonego psa. Wszystkie zaczepki psich kolegów ignoruje. Jeśli ktoś miałby dla Niego dom z drugim psiakiem, konieczne będzie zapoznanie ich ze sobą przed adopcją.

Niestety wskutek pewnych problemów zdrowotnych z przeszłości psiak ma obecnie kłopot z toaletą. Wypróżnia się w marszu (ma problem by m.in. przykucnąć i załatwić swoje potrzeby w jednym miejscu). Mamy natomiast informacje, że będąc na odpowiedniej diecie, nie zdarzało się mu się brudzić w domu i nie miewał biegunek. Osoba, która adoptuje go, musi mieć na uwadze pilnowanie higieny psiaka. Bez problemu natomiast pozwala się kąpać czy czyścić okolice odbytu. Bardziej szczegółowe informacje na temat stanu zdrowia można uzyskać od lekarzy weterynarii pracujących w schroniskowej lecznicy (np. telefonicznie dzwoniąc na numer schroniska i wybierając wewn. numer do ambulatorium).

Tajson to fantastyczny kandydat na przyjaciela na dobre i na złe. Jest przyjacielski i miły dla nawet nowopoznanych osób. Cieszy się już z samego faktu, że ktoś go odwiedził w boksie i zabiera na spacerek. 🙂 Sama przyjemność zajmować się tak uroczym i grzecznym psem!

Bardzo polecamy go do adopcji. Mamy nadzieję, że szybko komuś skradnie serducho. Zachęcamy do kontaktu z opiekunem wolontariuszem oraz na poznanie Tajsonka na wspólnym spacerku.

Kontakt do wolontariusza: 601 446 752