Back to DUŻE PSY

Zigi

ZIGI P 108/12/22
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2019 r.
ROZMIAR: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: GRUDZIEŃ 2022

Kategoria:

Opis

Zigi to około 4-letni, duży pies w typie owczarka szkockiego, oddany z nieznanych nam przyczyn do Okna Życia. Trudno sobie wyobrazić, żeby mógł czymkolwiek zawinić swojemu poprzedniemu właścicielowi, bo u nas dał się poznać jako prawdziwy dżentelmen. Jego charakter idealnie oddaje określenie „łagodny olbrzym”. Zigi jest spokojnym, zrównoważonym towarzyszem spacerów i (mimo dość porządnej wagi 😉) bez problemu udaje się nad nim zapanować. Ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie i trzyma się raczej blisko człowieka.

Na nowo poznanych ludzi Zigi reaguje z zasady neutralnie, a już po pierwszym spacerze można zdobyć jego sympatię. Uwielbia głaskanie i chętnie się przytula, zachowując się przy tym bardzo delikatnie, więc istnieje możliwość, że mógłby zamieszkać nawet z mniejszymi dziećmi. Mijane na spacerze psy obserwuje z wyraźną ciekawością i, jeżeli ma na to zgodę, ładnie się z nimi wita. Potrafi też jednak odszczeknąć psom, które go zaczepiają. Stosunek do kotów nie jest nam znany, ale istnieje duża szansa, że zareagowałby pozytywnie.

Zigi nie potrzebuje jakiejś szalonej dawki ruchu, jedynie regularnych dłuższych spacerów i kontaktu z człowiekiem. Na wybiegu chętnie bawi się piłeczką albo zachęca do głaskania. Będzie świetnym psem dla osób prowadzących zarówno aktywny, jak i spokojny tryb życia. Będzie też dobrym kandydatem na pierwszego psa dla niedoświadczonego opiekuna.

Jedyne, czego Zigi potrzebuje to pielęgnacja jego pięknego futra. Niestety warunki schroniskowe nie pozwalają na utrzymanie go w należytym porządku. Zadbany Zigi będzie wyglądał olśniewająco!

Kontakt do wolontariuszki: 517 519 123