Back to MAŁE PSY

Zenit

ZENIT P 105/08/22
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2019
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD SIERPNIA 2022

Kategoria:

Opis

Zenit to prześliczny, wesoły kundelek, o nietuzinkowej urodzie, który został oddany do „Okna Życia”. Nie wiemy, dlaczego poprzedni właściciel postanowił się go pozbyć i pies trafił do schroniska. Nie znamy jego przeszłości, jednak można było wysnuć wnioski, że dotychczasowy opiekun nie dbał za bardzo o psa. Był on mocno wychudzony, niewyczesany, nie wiedział, co to obroża i smycz.

Na szczęście psiak dość szybko odnalazł się w schroniskowej rzeczywistości i cieszył się na widok ludzi. Doskonale już wie, że pojawiający się w boksie człowiek zapowiada wyjście na spacer, który uwielbia. Początkowo miał opory przy zakładaniu obroży, lecz obecnie nie ma z tym problemu, daje sobie założyć nawet szelki. Opanował też sztukę chodzenie na smyczy. Bywa czasami dość uparty, gdy chce iść w upatrzonym przez siebie kierunku zwabiony jakimś zapachem. Gdy nie podążamy za nim i próbujemy go pokierować w inną stronę może wówczas próbować przegryzać smycz.

Na mijane psiaki reaguje rozmaicie. Przeważnie mija je spokojnie, a czasami jeśli one szczekają, nie pozostaje im dłużny. W stosunku do ludzi jest bardzo pozytywnie nastawiony, szuka kontaktu z człowiekiem – rozdaje buziaki, wdrapuje się na kolana i prosi o głaskanie. Daje się także wyczesać. Jednak na spacerze najważniejsze jest dla niego otoczenie i w obliczu wielu ciekawych bodźców, trudno skupić mu uwagę na przewodniku.

Po wyjściu z boksu jest istnym wulkanem energii – biegnie na smyczy byle przed siebie, byle szybciej. Pomimo niewielkich rozmiarów i krótkich łapek Zenit dość szybo przemieszcza się na spacerach, radośnie biegnąć przed siebie z nosem przy ziemi. Jest bardzo ciekawy otaczającego świata, wszystko wokół go interesuje i chętnie eksploruje otoczenie. Uwielbia węszyć i biegać. W miarę trwania spaceru emocje powoli opadają i zachowuje się coraz spokojniej, ale chodzenie na luźnej smyczy jest mu jeszcze obce.
Zenit boks zamieszkuje z różnymi psami. Dogadują się dobrze, czasami tylko próbuje je „ustawiać”.

Zapraszamy na spacer z Zenitem. Ten uroczy kundelek zasługuje na dobry, kochający dom, którego prawdopodobnie nigdy wcześniej nie miał.

Kontakt do wolontariuszki: 515 464 338 (Anita)