Back to ADOPTOWANE

Wystrzał

WYSTRZAŁ P 131/12/18
PRZYBLIŻONA DATA UR. 2005 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI MNIEJSZY
RASA: TERIER MIX
KASTRACJA: ODROCZONA
W SCHRONISKU OD GRUDNIA 2018 r.

Kategoria:

Opis

Wystrzał to starszy piesek, który trafił do schroniska w sylwestrową noc. Mimo nadziei, że pies być może wystraszył się sztucznych ogni i komuś uciekł, nikt do tej pory się po niego nie zgłosił.

Psiak był bardzo zaniedbany. Przez pierwsze dwa tygodnie Wystrzał niechętnie wychodził na spacerki. Siedział smutny w kącie. Dopiero z czasem zaczął się przekonywać do człowieka. Na początku nie podchodził pierwszy do ludzi, obecnie jest już zupełnie inaczej. Kiedy Wystrzał jest na wybiegu sam, domaga się uwagi ze strony opiekunów, podskakuje i prosi o głaskanie. Woli być blisko człowieka, niż wędrować samotnie. Nie ma już śladu po tym smutnym, zrezygnowanym piesku, który leżał samotnie w kącie. Teraz sam od razu przybiega do wolontariuszy, ciesząc się przed każdym spacerkiem.

Wystrzał bardzo ładnie chodzi na smyczy. Z niektórymi psami się dogaduje, a wobec niektórych może być agresywny, szczególnie jeśli chodzi o jedzenie. Wystrzał mieszka obecnie z dwoma innymi psiakami, z jednym z nich już od dawna i nigdy nie było między nimi żadnej kłótni. Widać, że jego stosunek do psów zależy w dużej mierze, czy polubi się z drugim psiakiem, dlatego z ewentualnym psim rezydentem zalecamy wcześniejsze zapoznanie. Wobec ludzi Wystrzał nigdy nie wykazał agresji. Psiak jest już staruszkiem, ale ma dużo chęci życia i sił na spacery. Wystrzał jest bardzo wdzięczny za każdą chwilę uwagi, którą mu się poświęca. Opiekun jest zawsze w centrum jego uwagi. Wystrzał na pewno będzie wspaniałym, oddanym towarzyszem, potrzebuje tylko szansy.

Jeśli chciałbyś poznać Wystrzała skontaktuj się z wolontariuszką, która się Nim opiekuje. Nr tel. 503 081 921