Back to ADOPTOWANE

Woker

WOKER P 64/05/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2010
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA:
W SCHRONISKU OD: MAJA 2021

Kategoria:

Opis

Woker został odebrany interwencyjnie z miejsca, gdzie nie sprawowano nad nim właściwej opieki – psiak nie wychodził na spacery i nie miał możliwości przebywania w stabilnym otoczeniu. W ten sposób psiaczek, który jako szczeniak, 10 lat temu został adoptowany z naszego azylu, przekroczył ponownie stare progi.

Na powrót Woker zareagował histerycznie – nie pozwalał do siebie się zbliżyć, a o złowieniu go na smycz można było zapomnieć. Psiak wściekle ujadał i uciekał przed opiekunami. Po pewnym czasie, gdy zaakceptował odwiedzające go osoby, przystał na propozycję założenia obroży i pierwszych spacerów. Odtąd niecierpliwie wyczekuje na każde wyjście, a podczas zapinania na sprzęt sapacerowy skacze jak kangur.

Podskoki i szczek są dla Wokera sposobem na rozładowanie napięcia, które może wywołać nawet błahe zdarzenie. Ten delikatny psiaczek jest bardzo nerwowy, stąd powinien trafić do spokojnej i zrównoważonej osoby. Widać, że całe życie spędził u boku człowieka – ogromnie cieszy się na widok wolontariuszy, pozwala na głaskanie i dotyk, ale jednocześnie jest bardzo czujny i gotowy do natychmiastowego uniku, gdy coś go zaniepokoi. Mimo to nasz kłębek nerwów jest najwspanialszym spacerowym towarzyszem – nie ciągnie na smyczy, pięknie reaguje na inne psy, jest bezpieczny dla każdego przechodnia. Nie powinien mieszkać z kotami, bo spotkania z nimi podczas spaceru dosłownie dodają mu skrzydeł 😉 W schronisku boks dzieli z innym psiakiem i nie dochodzi między nimi do konfliktów. Po zapoznaniu mógłby zamieszkać z psiakiem rezydentem.

Jedyne, czego Woker potrzebuje, to własnego kąta oraz dobrej duszy, która zapewni mu spokój i odrobinę czułości.

Kontakt do wolontariusza: 601 976 965